Форум на българските голфъри
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
25 September, 2017, 09:47:06 AM

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
2880 Posts in 269 Topics by 303 Members
Latest Member: dbwvkhb
* Home Help Search Login Register
+  Форум на българските голфъри
|-+  Информация
| |-+  Общ форум
| | |-+  Първото бърди
« previous next »
Pages: [1] Print
Author Topic: Първото бърди  (Read 4169 times)
ot4eto
Jr. Member
**

View Profile
« on: 05 November, 2007, 05:42:10 PM »

Кога, къде и как за пръв път сте направили първото си бърди.
При мен това се случи на тренировъчната дупка на равно поле. Играх на дупката от към оградата от профи тее-то. Според Робин МакГар, от там са около 150 метра до флаг стик-а. Играх с Ууд 5ца и ударих флаг стик-а, като топката падна на около половин метър от дупката. Добавих за бърди. Няма нужда мисля да опиша как ми се разтуптя сърцето.
Taylor
Full Member

View Profile
« Reply #1 on: 07 November, 2007, 09:11:22 AM »

Моето първо и единствено (за сега)бърди беше това лято на 8-ма дупка на Равно поле с пътинг от около 2 метра. Grin Grin Grin
rookie
Sr. Member

View Profile
« Reply #2 on: 07 November, 2007, 09:23:50 AM »

.....Няма нужда мисля да опиша как ми се разтуптя сърцето.
Ей, ти да не получиш сърдечен пристъп от едно бърди! Cheesy ... Ако беше ас - направо инфаркт ще  получиш!  Grin Grin Grin

Fore!
ot4eto
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #3 on: 07 November, 2007, 12:06:46 PM »

Хехе Рууки, ами първо бърди бе човек (и единствено)Smiley) Ти робот ли си та не се кефиш ?
Jerry
Global Moderator
Sr. Member

View Profile
« Reply #4 on: 07 November, 2007, 03:28:22 PM »

Момци здравейте, аз бях малко по света та нямах време да чета форума-а...

Аз имам 2-3 бърдита на тренировъчни игрища, които обикновенно предлагат малко по-къси и удобни пар-3ки и пар-4ки, затова и не ги броя като официални. Wink
 На истинско игрище още нямам бърди. Embarrassed  Embarrassed  Embarrassed.
Ама знаете ли как боли като изпуснеш бърди от около метър и половина?  Cry  Cry  Cry - е такива сакътлъци имам поне 5!   

Better in the ROUGH than in the OFFICE!
ot4eto
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #5 on: 09 November, 2007, 01:17:56 PM »

Джери гадно. Но всичко според мен е психология, ако се отпуснеш преди удара ще успееш. Ще дойде момента Smiley)
Иначе за мен, който преди 4 месеца за пръв път докосна клъб това беше събитие.
Taylor
Full Member

View Profile
« Reply #6 on: 10 November, 2007, 05:27:38 PM »

А ето какво правят момичетата Shocked Shocked Shocked

Seven Straight Birdies for Paula Creamer
How would you like to have seven straight birdies to close your round? That's what Paula Creamer did in the first round of the LPGA Tournament of Champions. Creamer's birdie run began on the twelfth hole, and during the skein she birdied three par-4s, two par-3s and two par-5s. Creamer finished with a 67 to share the first-round lead with Meg Mallon.
So: Is Creamer's seven consecutive birdies any kind of record? No. The LPGA Tour record for most consecutive birdies is nine, set by Beth Daniel at the 1999 Philips Invitational Honoring Harvey Penick. And Annika Sorenstam and Mary Beth Zimmerman each reeled off birdie streaks of eight.
But seven straight birdies is pretty great any way you look at it. What's the PGA Tour record?
Rare Double-Eagle on LPGA Tour
That's Momoka Ueda to the right, playing the LPGA Mizuno Classic on Sunday in Japan. And on the swing pictured she holed out an approach shot on a par-5 for a double-eagle.
The albatross happened on the seventh hole, and Ueda hit 3-wood from 228 yards. She went on to win the tournament. Ueda, 21 years old, is now eligible for membership on the LPGA Tour in 2008 because of her victory in the Mizuno.
How rare is Ueda's double-eagle? It is only the 28th albatross in the history of the LPGA Tour, and just the eighth time it's been done on the Japan LPGA (which cosanctioned the Mizuno Classic).
The first double-eagle in LPGA history was made by Hall-of-Famer Marilynn Smith in the 1971 Lady Carling Classic.
Бисер Денев
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #7 on: 06 December, 2011, 08:04:28 AM »

Четох тази тема преди 4 месеца , когато се запалих по голфа и започнах да тренирам.Тогава си казах - бърди , тръпка като тръпка.Но се оказах с много грешна преценка.То тръпката била невероятна.

Не , че съм правил бърди , но имам два пара и два пропуснати , от три игри досега.Сега разбирам , каква е радостта от тях.

Но в неделя усетих и друга тръпка.За първи път играх на Правец.Осма дупка я сънувах , даже мислех да я пропусна.Но набрах смелост , взех старо топче и я играх.Топката падна на 120 см. от дупката.Втория удар облиза дупката и спря на 5 см.Пара бе направен.Но бях със смесени чувства - да се ядосвам за пропуснато бърди или да се радвам на пара.В крайна сметка е игра , която все още ми предстои да овладявам , така че се радвах неистово на втория си пар.
raycho
Newbie
*

View Profile WWW
« Reply #8 on: 06 December, 2011, 10:17:45 PM »

ami i az da spodelq.na ihtiman 4-ta dupka par 5.pravil sam i na 7 ,10,.oficialno na mercedes na black sea rama na 6li be6e ili na 7 -ma ne pomnq,ama be6e par 3.vlezna 8-9m put.
Бисер Денев
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #9 on: 08 April, 2012, 07:51:41 AM »

Не вярвах , че ще пиша толкова скоро в тази тема.Но миналата седмица , реализирах първото си бърди.Беше съпроводено с късмета на начинаещият , но ................Случи се на Равно поле , 14 - та дупка , първия ден в който отвориха вторите 9 дупки.След драйва попаднах в бункера , излязох добре и застанах на 3 метра от пина , но не на грийна.Чипа удари флагстика и топката остана в дупката.
Pages: [1] Print 
« previous next »
Jump to: