Форум на българските голфъри
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
23 April, 2017, 01:55:16 PM

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
2878 Posts in 268 Topics by 301 Members
Latest Member: htihabhf
* Home Help Search Login Register
+  Форум на българските голфъри
|-+  Информация
| |-+  Техника
| | |-+  Въпрос относно различен swing setup
« previous next »
Pages: [1] Print
Author Topic: Въпрос относно различен swing setup  (Read 2535 times)
Havelock
Newbie
*

View Profile
« on: 30 September, 2007, 05:33:51 PM »

Здравейте,
Аз съм още "драйвинг рейндж голфър" и опитвам да си изградя правилен суинг.
На скоро (малко след като започнах да вдигам топките на повече от педя от земята) ми показаха един различен "set up" на суинга. Прилича малко като сетъп за чип-шот - китките изнесени в ляво , лявата ръка и клъба на една линия, дясната ръка леко отпусната.
При това положение стойката е много крива и неестетична - лявото рамо е по-високо от дясното.
Установих обаче, че контрола на движението е доста по-лесен и като цяло суингът ми е доста по-добър и контролиран отколкото при класическата постановка на тялото и ръцете.
До колкото аз си го обяснявам - при тази техника положението което трябва да заемат ръцете и китките при горната точка на бек-суинга е предварително нагласено и трябва само да вдигнеш клъба (ама може и да греша).
Само да спомена, че не изпълнявам пълен суинг, а ръцете стигат максимум до положение хоризонтално на земята (така ме посъветваха - докато отработя движенията и най-вече - контакта с топката).

Та въпросът ми е - какво е мнението ви за тази техника, смятате ли че е много погрешна и има ли други които я практикуват?

Taylor
Full Member

View Profile
« Reply #1 on: 30 September, 2007, 08:11:23 PM »

Суинга и "set-up"-a са си важни неща, но най-важен е резултата. Казват че Ърни Елс е голфъра с перфектен суинг, но това не го прави номер 1 в класацията, нали? Grin Grin Grin
rookie
Sr. Member

View Profile
« Reply #2 on: 01 October, 2007, 02:55:40 PM »

Ами караш наред - от по-късите към по-дългите удари и постепенно увеличаваш дистанцията. Чипшот, бъмпендрън, питчшот, флопшот и т.н.... Останалото трябва да го усвояваш постепенно. Според мен така е най-добре, нищо, че сигурно те сърбят ръчичките да хванеш драйвъра  Grin и да пратиш топката на 270 метра... Grin

Fore!
Jerry
Global Moderator
Sr. Member

View Profile
« Reply #3 on: 08 October, 2007, 09:32:23 AM »

Абсолютно нормално е лявото рамо да е малко по-високо от дясното при сетъп-а, даже е задължително.
Ето погледни и тук как го обяснява човека:
http://www.videojug.com/tag/golf

Better in the ROUGH than in the OFFICE!
Pages: [1] Print 
« previous next »
Jump to: