Форум на българските голфъри
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
19 September, 2017, 03:38:47 PM

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
2880 Posts in 269 Topics by 303 Members
Latest Member: dbwvkhb
* Home Help Search Login Register
+  Форум на българските голфъри
|-+  Информация
| |-+  Екипировка
| | |-+  Wedges
« previous next »
Pages: [1] Print
Author Topic: Wedges  (Read 2870 times)
rookie
Sr. Member

View Profile
« on: 05 September, 2007, 09:43:45 AM »

Струва ми се, че това ще работи добре...  Roll Eyes
http://www.intheholegolf.com/store/lovett-sand-wedge.html

Fore!
Clubmaker
Sr. Member

View Profile
« Reply #1 on: 01 July, 2010, 05:52:40 PM »

Обикновенно "масовият" голфър няма навика да ползва други уеджове, освен питчинга и санд уеджа. За сметка на това, аз имам цял набор  Grin

68 D ULW Professional Open series 690, 64 LW D Dunlop MAX, 60 D LW Forgan, 60 D LW M-series 1.62 UC Sole wedge с нисък център на тежестта, 58 D M-series Black Ion wedge, 56 D SW Dunlop bimetal, 52 D GW Acer XC , 51 D GW MTF forged wedge, 51 D GW MMB Muscle back.

Много ясно, че не можете да ползвате толкова много стикове по време на игра, но за мен лично гап уеджът е "основен инструмент" за играта около грийна, а 60 градусовия уедж с нисък център на тежестта ми помага за ударите от бункера и рафа. Останалите ги ползвам повече за тренировка - за развиване на усета към различните стикове и преценка на дистанцията, което е важно за подобряване на късата игра.
« Last Edit: 01 July, 2010, 06:20:06 PM by Clubmaker » Logged

... and keep the head down!
Clubmaker
Sr. Member

View Profile
« Reply #2 on: 04 July, 2010, 10:07:43 PM »

Grin Не е важна толкова марката, а какво можеш да направиш с него...  Grin Между другото съм играл с Callaway X forged  и мисля, че в сравнение с ММВ - то и MTF си е направо дърво... Не мисля, че превъзхожда тия с нещо друго, освен с 5 пъти по-високата си цена  Grin
« Last Edit: 04 July, 2010, 10:25:28 PM by Clubmaker » Logged

Clubmaker
Sr. Member

View Profile
« Reply #3 on: 05 July, 2010, 08:00:34 PM »

Ами ОК! Като идвам на драйвинга някой път ще ти спретна едно портативно състезание - нищо че си по добър от мен и ще играеш с марковите, а аз с бутика  Grin

Любомирчо
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #4 on: 05 July, 2010, 08:53:45 PM »

Аз не съм казал нищо относно маркови и немаркови ... Ако ти караш Ферари а аз Лада ще има разлика Cheesy нали

Най-важният удар

Е СлЕдВаЩиЯ
Clubmaker
Sr. Member

View Profile
« Reply #5 on: 06 July, 2010, 04:30:57 AM »

Тоя грип който си гледал на Пешо е мидсайз - 1/16 инча по дебел от нормалния и е с една тънка лента отдолу само. Излиза с доставката, мито ДДС и таксите около 10 лева бройката. Фулкордът ще излезе над 20 лева, защото е над 2 пъти по-скъп, а и долърът се вдигна. Питай си треньора, но той каквото и да ти каже, не може да усети дали на теб ти е по-удобно или не, а в крайна сметка това е най-важното - на теб да ти е удобно, защото ти играеш! Трябва да имаш прадвид и това, че има и известен период на игра през който да привикнеш с новите грипове. Мога и да ти подложа 2 - 3 слоя лента и на старите.
Относно ферарито и ладата  Grin - с ладата ще ида там, където с ферарито изобщо не можеш да минеш, защото ще му опре тумбака из трапищаците  Grin   Освен това с ладата ще ида и там, където и ти ще идеш с ферарито - че ще идеш по-бързо / ако не те хванат полицаите  Grin / - в голфа няма значение. Wink

Clubmaker
Sr. Member

View Profile
« Reply #6 on: 25 February, 2012, 09:08:33 AM »

Имам чувството, че един съфорумец ще си попълни "дупките" в сета с добър комплект уеджове  Grin

Greg
Sr. Member

View Profile
« Reply #7 on: 25 February, 2012, 12:52:53 PM »

И със сигурност с нетърпение чака да се стопи снега за да разбере работят ли добре. Smiley
Pages: [1] Print 
« previous next »
Jump to: