Форум на българските голфъри
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
24 September, 2017, 11:19:51 PM

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
2880 Posts in 269 Topics by 303 Members
Latest Member: dbwvkhb
* Home Help Search Login Register
+  Форум на българските голфъри
|-+  Информация
| |-+  Техника
| | |-+  За уроците по голф
« previous next »
Pages: [1] 2 Print
Author Topic: За уроците по голф  (Read 6368 times)
Радо Димитров
Jr. Member
**

View Profile
« on: 29 August, 2007, 03:08:32 PM »

Здравейте, искам да попитам по опитните за уроците по голф с учител. По принцип ако има кой да ти обясни основните неща, след това да гледа отстрани и да ти посочва грешките които да коригираш е по добре. Предполагам така е и при голфа. Въпроса ми е колко урока трябва да се вземат долу горе. Знам че всеки напредва различно но все пак. И ако може да споделите в една седмица колко пъти сте взимали уроци, колко пъти сте тренирали сами и т.н.

Предварително благодаря.

П.П. незнам дали тук е точното място на темата, затова нека модовете да преценят и я преместят при нужда.
Taylor
Full Member

View Profile
« Reply #1 on: 29 August, 2007, 03:40:32 PM »

Според мен като начало е добре да се подсигуриш с малко литература, видео записи, а аз лично мога да ти предложа и уроци на DVD. И някои да ти покаже основните неща, да те наблюдава и поправя грешките ти. Не си заслужава в началото да даваш по 35 лв. за половин час и на следващия ден да си забравил половината от показаното или да го правиш грешно. Аз лично започнах така с помоща на приятел и чак след година и половина тренировки отидох за 3 урока при професионалист за да коригира някои дребни, но сЪществени неща в суинга ми. Wink
rookie
Sr. Member

View Profile
« Reply #2 on: 29 August, 2007, 03:48:38 PM »

И даже не е сигурно дали ще си свърши работата както трябва... Гледах двама инструктори на игрището, ама и двамата не ми харесаха как работят... Дръпни от торентите - ще си намериш учебни филми достатъчно. Първо да се запознаеш кое - как, а после се учи сам да анализираш къде бъркаш. Като гледаш уроците по няколко пъти да видиш къде кое да промениш и оттренираш. И аз имам доста дискове - включително и най-новите на Ледбеттер.

Fore!
Jerry
Global Moderator
Sr. Member

View Profile
« Reply #3 on: 29 August, 2007, 04:10:33 PM »

Което ме навежда на мисълта, че е добре да отворим една тема за линкове и торенти на филми, филмчета, клипове, материали и т.н. за обучение...

Значи по темата за учителя съм разговарял с колеги (от острова) и тяхното мнение е че голф-учителят е нещо полезно в даден стадий на обучението... От друга страна както и другите форумци казват, съвсем в началото това ще са си пари на вятъра ако учителя трябва да ти обяснява основните постулати на играта.. Още повече щом имаш приятели, които са понапреднали (че даже и турнири печелят Wink) спокойно можеш да направиш няколко съвместни тренировки.
 Аз лично гледам да се възползвам от възможността да тренирам с по-опитни колеги и приятели и така да си спестявам парите за уроци  Grin.   

Better in the ROUGH than in the OFFICE!
Радо Димитров
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #4 on: 29 August, 2007, 06:47:08 PM »

Благодаря за мненията. За последните две седмици доста материали прегледах, но така и не си набавих правилата. Та ако някой ме насочи ще съм му благодарен. Аз лично мисля да използвам учител три четири пъти, след което да блъскам и после при нужда пак с тренер. Освен това има и кой да ме насочва, така че вече не издържам да ми дойде сета.

Ще съм благодарен ако ми препоръчате откъде да си взема DVD или линк да изтегля уроци по голф за начинаещи.

Поздрави
rookie
Sr. Member

View Profile
« Reply #5 on: 29 August, 2007, 08:10:34 PM »

За начало си дръпни това с Джим Маклейн... http://www.mininova.org/tor/425086

Fore!
Jerry
Global Moderator
Sr. Member

View Profile
« Reply #6 on: 30 August, 2007, 09:36:31 AM »

Еее, ти намери какво да му препоръчваш - ми то е за доизпипване на суинга - той и човека си го казва в началото "Филма не е за начинаещи голфъри"...

Като начало, аз бих препоръчал нещо леко (за загрявка) като това например:

http://www.youtube.com/watch?v=aMtQjnsoD8c

Taylor
Full Member

View Profile
« Reply #7 on: 30 August, 2007, 06:20:41 PM »

Имам 2 нови DVD-та за начинаещи които мога да ти дам в края на другата седмица.
« Last Edit: 27 September, 2007, 10:22:14 AM by Taylor » Logged
Радо Димитров
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #8 on: 30 August, 2007, 11:47:34 PM »

благодаря, аз съм от Варна. Мога да ги взема и да ги презапиша. Ще са ми от голяма полза. Двата линка по горе ги изгледах. Чакам клъбовете, вече ме сърбят ръцете.

Още веднъж благодаря на всички. Grin
rookie
Sr. Member

View Profile
« Reply #9 on: 31 August, 2007, 08:37:07 AM »

Еее, ти намери какво да му препоръчваш - ми то е за доизпипване на суинга - той и човека си го казва в началото "Филма не е за начинаещи голфъри"...

Според мен може и да е за напреднали, но по-добре да научи правилно движението още от самото начало. После корекциите са по-трудни......

Fore!
Taylor
Full Member

View Profile
« Reply #10 on: 31 August, 2007, 09:34:42 AM »

@Радо:Провери си личните съобщения!
Jerry
Global Moderator
Sr. Member

View Profile
« Reply #11 on: 31 August, 2007, 09:42:45 AM »

Между другото ето го портала откъдето е взето горното филмче - има доста полезни неща, направо съм много приятно изненадан... Cheesy

http://www.videojug.com/tag/golf

Taylor
Full Member

View Profile
« Reply #12 on: 27 September, 2007, 10:25:20 AM »

Предлагам тези DVD-та, ако някой се интересува ... Smiley
« Last Edit: 27 September, 2007, 08:53:34 PM by Taylor » Logged
ot4eto
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #13 on: 09 October, 2007, 03:53:21 PM »

Привет от мен.
Според мен човек трябва да е запознат поне малко теоретично преди да отиде на голф урок.
Но мисля че да започнеш с инструктур е абсолютно задължително и ти спестява доста време в лутане и в грешни движения. Но за да имат ефект тренировките трябва да се практикува за домашно.
rookie
Sr. Member

View Profile
« Reply #14 on: 11 October, 2007, 03:21:38 PM »

Grin За домашно - дори с пръчка вместо стик...  Wink

Fore!
Pages: [1] 2 Print 
« previous next »
Jump to: