Форум на българските голфъри
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
20 July, 2017, 10:33:44 PM

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
2880 Posts in 269 Topics by 301 Members
Latest Member: htihabhf
* Home Help Search Login Register
+  Форум на българските голфъри
|-+  Информация
| |-+  Правила
| | |-+  Правилата в Голфът
« previous next »
Pages: [1] Print
Author Topic: Правилата в Голфът  (Read 7065 times)
Alexxs
Newbie
*

View Profile
« on: 01 June, 2007, 12:25:20 AM »

Здравейте на всички значи аз съм нов и така от малък ми е интересен спорта наречен Голф та въпросът ми е можели да се направи една тема с всичко важно така де правилата на голфа всичко Smiley мерси предварително !
Jerry
Global Moderator
Sr. Member

View Profile
« Reply #1 on: 04 June, 2007, 09:17:35 AM »

Alexxs, здравей и добре дошъл!

Значи, ако можеше всичко в голфа да се събере само в една тема, нямаше да има смисъл от толкова форуми, списания и телевизионни предавания, които има в момента по света, посветени на играта голф...
 Както виждаш ние (група голф-ентусиасти) сме се опитали в този форум да разделим нещата тематично в отделни категории (правила, игрища, турнири, техника и т.н.) за да може всеки да намери по-лесно категорията, която го интересува.
А, ако имаш някакви въпроси относно правилата или нещо друго свързано с голфа - питай не ни жали.. Grin

Better in the ROUGH than in the OFFICE!
nikolay vlaev
Newbie
*

View Profile
« Reply #2 on: 17 July, 2010, 08:21:30 PM »

Здравейте на всички значи аз съм нов и така от малък ми е интересен спорта наречен Голф та въпросът ми е можели да се направи една тема с всичко важно така де правилата на голфа всичко Smiley мерси предварително !

zdrasti  az mnogo se zapalih po golfa i  bih iskal da mi kajete kade moga literarura za golf  Smiley
niki
Sr. Member

View Profile
« Reply #3 on: 19 July, 2010, 04:37:11 PM »

Адаш, здрасти и поздрави за интереса към голфа. Литература има много, но основно на чужди езици. За жалост, голфът е една такава специфична игра, която не може да се научи от книгите. Трябва квалифициран инструктаж от професионален учител (поне по мое мнение).

Според нивото ти на владеене на английски, има мноооооооого книжки в Amazon.com, пък и със сигуност има уеб страници с основните елементи на играта. Хубаво ще е да се запознаеш и с базовите термини и техните значения. Това отново е доста трудно да се възприеме от книжки, поне видео инструктаж е малко по-добър вариант.

За мен книжките, занимаващи се с психологическия елемент на играта са с най-голям принос за прогрес. Но практическото заучаване и трениране на елементите на играта (full shots, approach shots, chipping, puttting, bunker play... и т.н.) става на "полето" и с много часове/дни/години целенасочени тренировки с периодичен контрол/урoци от професионалист.

Моето мнение е изградено на базата на около 8 години махане по рейнджовете на различни американски градове, села и паланки, след което започнах да взимам уроци и трябваше да изчиствам доста погрешни движения, лоши навици, т.н. Но най-важният съвет на моят учител беше да си купя и чета усърдно литература за психическата нагласа и подход към играта.

След всичките тези локуми ето и моят директен съвет - запиши се на уроци някъде и отдели време за тренировки на "сухо". И се вяскай във форума честичко.
Pages: [1] Print 
« previous next »
Jump to: