Форум на българските голфъри
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
20 July, 2017, 02:37:03 PM

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
2880 Posts in 269 Topics by 301 Members
Latest Member: htihabhf
* Home Help Search Login Register
+  Форум на българските голфъри
|-+  Информация
| |-+  Техника
| | |-+  За драйвъра...
« previous next »
Pages: [1] 2 Print
Author Topic: За драйвъра...  (Read 10424 times)
rookie
Sr. Member

View Profile
« on: 14 May, 2007, 12:12:38 PM »

От скомния ми опит с него, когато удрям слабо, долу горе посоката се получава... Когато ударът е по-силен, топката отива надясно, при приблизително еднаква треактория на суинга /едва ли съм толкова добър  Cool , че да е еднакъв  Grin/ ... Мисля си, че няма друга причина за това освен огъването при замаха, тъй като е графитен ... Предполагам, че няма друго решение, освен open stance, защото промяната на захвата с извъртане и делофтиране ще снижи много треакторията  Huh

Fore!
Jerry
Global Moderator
Sr. Member

View Profile
« Reply #1 on: 14 May, 2007, 04:09:49 PM »

Като чета как го обясняваш - това дето го правиш си е класически "слайс". Причините за този "ефект" са няколко, но като резултат в момента на импакта лицето на клъба е отворено, което "фалцира" топката и тя се отклонява силно в дясно.

(Ама няма да се притесняваш стават тия работи - онзи ден партнер-а така тресна една от тии-то, че я намерихме на феъруей-а на по-следващата дупка Shocked )

Better in the ROUGH than in the OFFICE!
rookie
Sr. Member

View Profile
« Reply #2 on: 14 May, 2007, 09:54:54 PM »

Няма слайс и топката не се фалцира - хвърка си абсолюнто направо, само че не в правилната посока, ами по-надясно...

Fore!
Jerry
Global Moderator
Sr. Member

View Profile
« Reply #3 on: 14 May, 2007, 11:02:16 PM »

Загледай тогава (без топка) пътя, който клъба описва при суинга - да не го "караш" много отвътре-навън...

Taylor
Full Member

View Profile
« Reply #4 on: 15 May, 2007, 10:16:34 PM »

Ако имаш възможност отиди и се пробвай с драйвъра на симулатора на Golfever до Интерпред. Там ще можеш да видиш след всеки удар - скорост на драйвъра и топката, положението на драйвъра при контакта с топката, траекторията на суинга и много други подробности  Shocked. По всяка вероятност сам ще можеш да разбереш какво не е наред и веднага да го коригираш. Успех  Wink
rookie
Sr. Member

View Profile
« Reply #5 on: 16 May, 2007, 07:13:06 AM »

Мерси за съветите! Гледах едно учебно филмче точно за това...   Мисля, че Джери има известно право - трябва да коригирам движението на драйвъра, защото някак си го забивам надолу и след това отива много нагоре... Трябва да е по полегато...

Fore!
Jerry
Global Moderator
Sr. Member

View Profile
« Reply #6 on: 16 May, 2007, 08:59:12 AM »

Taylor, къде казваш е този симулатор до Интерпред?
 Гледам някаква реклама по Ринг за "първият специализиран голф магазин" - за същото ли става въпрос?

Taylor
Full Member

View Profile
« Reply #7 on: 17 May, 2007, 11:13:37 AM »

Не съм гледал рекламата, но предполагам че става въпрос за същото място. Магазина се казва Golfever и се намира в новата висока сграда срещу Интерпред. Ако се идва от центъра по Драган Цанков - на сфетофара се завива наляво и след това втората пресечка надясно зад високата бизнес сграда. Golfever e на партера в края на сградата.
rookie
Sr. Member

View Profile
« Reply #8 on: 29 May, 2007, 08:12:45 AM »

Гледах едно учебно филмче, точно като за моя проблем с драйвъра... Инструкторът обясняваше, че движението на раменете изостава или избързва от това на стика, затова се получава push или pull ... 

Fore!
Jerry
Global Moderator
Sr. Member

View Profile
« Reply #9 on: 19 June, 2007, 09:34:15 AM »

Тези дни ми попадна случайно един драйвер ProAce  - и останах доста приятно изненадан от възможностите му. За разлика от моя McGregor, който прави при импакт-а стандартното "пиийун", от този се чува само едно "пафф", което ме правеше голям песимист. Обаче на драйвинг рейнджа резултатите ме опровегаха - този праща с едно от 30 до 50 метра отгоре..  Shocked
 Сега съм в голяма дилема - щото си падам малко фен на марката McGregor..    Huh

rookie
Sr. Member

View Profile
« Reply #10 on: 19 June, 2007, 10:40:45 AM »

Ами то звукът зависи сигурно и от вида на топките... И колкото по-висок е звукът на стика при удара, значи толкова по-твърд е...

Fore!
Jerry
Global Moderator
Sr. Member

View Profile
« Reply #11 on: 19 June, 2007, 10:49:06 AM »

Не е от топките - защото и двата клъба бяха с мен на "рейнджа" и ги сравнявах с еднакви топки (тези новите "Range-Top Flite" не са никак лоши - и на Равно поле има от тях).
 Покритието на лицет на ProAce-то е малко по-различно - прилича на нещо като тефлон и като го почуква човек някак си не кънти на кухо. Май ще трябва да попрочета малко за различните материали на главите на драйвърите.. 

rookie
Sr. Member

View Profile
« Reply #12 on: 19 June, 2007, 11:18:19 AM »

В оная темичка дето я сложих, пише за драйвъра, че е от gun metal ... това оръжейна стомана ли е...  Roll Eyes Huh Мисля, че пишеше, че е по-твърдо от титаниевите със 70%...   Shocked

Fore!
Taylor
Full Member

View Profile
« Reply #13 on: 19 June, 2007, 12:49:09 PM »

Какъв е този драйвър ProAce, че нищо не можах да намеря за тази марка? Това да не е модела на драйвъра, а марката да е друга? Huh
rookie
Sr. Member

View Profile
« Reply #14 on: 19 June, 2007, 01:13:20 PM »

http://www.karstadt.de/produktAnzeigen.do?pid=2586426&kid=864124

http://www.proace.com.tw/golf/club.htm

« Last Edit: 19 June, 2007, 01:22:08 PM by rookie » Logged

Fore!
Pages: [1] 2 Print 
« previous next »
Jump to: