Форум на българските голфъри
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
01 May, 2017, 06:27:35 AM

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
2878 Posts in 268 Topics by 301 Members
Latest Member: htihabhf
* Home Help Search Login Register
+  Форум на българските голфъри
|-+  Информация
| |-+  Игрища
| | |-+  Къде сте играли?
« previous next »
Pages: 1 [2] 3 Print
Author Topic: Къде сте играли?  (Read 10532 times)
niki
Sr. Member

View Profile
« Reply #15 on: 07 July, 2009, 11:10:19 PM »

Уф, остават само 3 дни, а на работа е като някъв кошмар. Вместо да ме оставят на мира да си се подготвям, чорбаджиите ме карат да бачкам, представете си. Поне вечер мога да правя тренировки, щото има един драйвинг рейндж дето е отворен то 10 вечерта.

В петък се яхвам на коня и запрашвам от Atlanta за Джаксънвил и там - каквото сабя покаже.
Jerry
Global Moderator
Sr. Member

View Profile
« Reply #16 on: 08 July, 2009, 08:41:28 AM »

Давай Ники! Целия личен състав на българските голф-форумци е с тебе!
 Драсни после няколко реда какво е станало.

Better in the ROUGH than in the OFFICE!
Борис
Jr. Member
**

View Profile WWW
« Reply #17 on: 08 July, 2009, 11:45:36 AM »

Джентълмени,
В събота отивам да играя турнир на "Къщата с фенера" (Лайтхаус де) в Балчик.

Ако някой от съпъртийците тук ще ходи, да се организираме нещо. Организаторите обещават водка Финландия и сър Джак Даниелс на корем.

Наздраве...
niki
Sr. Member

View Profile
« Reply #18 on: 13 July, 2009, 10:37:28 PM »

Боби, този турнир беше страхотен! TPC Sawgrass ( има невероятна база със супер тренировъчни условия (топките им са чистак нови Тeitleist NXT), жесток club house със свободен достъп за туристи и гости, прилични цени за следобеда ($130, в сравнение с над $250 сутринта) и т.н. и т.н.
Играхме единия ден на Valley Course и в неделята на Stadium Course (там е The Players Championship през май). Първия ден ни отне цели 6 часа и половина в 33 градусова жега да изиграем рунда. Аз изиграх няколко дупки много солидно и три-четири доста трагично. Резултатът ми за първия ден е 93 по строук плей при par 72.  Като за първи път на това игрище - не е зле, особено като се има пред вид, че имаше водни препятствия на почти всяка дупка. Става въпрос за изкуствени езера и канали по протежението на цялото игрище.

Вторъя ден също ни отне 6 и половина часа при подобни атмосферни условия. Който е гледал The Players cи спомня 17-тата дупка - par 3 островче по средата на езерото. Аз ударих може би най- стабилния 8-айрън в живота си с лек фалц от дясно на ляво до 20-тина фута от дупката. Бърди пъта ми мина на сантиметър от дупката и се задоволих с пaр. Голям гъдел е, като се има пред вид, че там се решава турнира повечето години. Някой спомня ли си как Рори Макилрой се чудеше какво е станало като цопна във водата преди няколко месеца? Имаше много такива очудени аматьори в нашия турнир. Имах и други няколко добри възможности за бърди, но грийновете са доста трудни за разчитане и искат яка подготовка и разузнаване преди да се очакват солидни резултати. Е, имаше и 5 дупки, на които постигнах трипъл боги-та. Но не се предадох до края и, след като бях натрупал голям пасив,  завърших с пaр, пaр, пaр и bogi. Краен резултат - 95 (23 над пара).

Общият ми резултат от двата дни от 44 nad par zvuchi uzhasqvashto голям, но това е показателно за трудността на игрищата и за силната жега. От 144 играчи, имаше 26 в моята група (хендикап от 8 до 12) и аз съм 20-ти. Моят хендикап е 11, а победителя се оказва с хендикап 7.0..... Май това е пропуск на организаторите. Стига вече съм се оправдавал - беше чудесно преживяване и отлична подготовка за по-нататъшни турнирни битки. Все пак ми беше първи път на двудневен турнир в такова легендарно място.
niki
Sr. Member

View Profile
« Reply #19 on: 13 July, 2009, 10:44:41 PM »

забравих link-а:
http://www.tpc.com/sawgrass/
Борис
Jr. Member
**

View Profile WWW
« Reply #20 on: 14 July, 2009, 11:43:18 AM »

Мдаа, от сайта се вижда, че игрището е мноо яко. Мога да завиждам благородно.

НО и при нас не беше зле, независимо от катастрофалният ми резултат, удоволствието беше страхотно.
Времето много искаше да помогне на играчите - Леко облачно и лек ветрец, но като няма ден - няма, това си е.

Но пък Афтър-Парти-то беше на ниво за да помогне да забравим бързо лошите удари. И водка Финландия и Джак Даниел'с се бяха подготвили подобаващо.

Както и да е , оставам с отлични впечатления и се готвя за Мерцедес=Опън в началото на Септември.
Jerry
Global Moderator
Sr. Member

View Profile
« Reply #21 on: 15 July, 2009, 09:02:30 AM »

Ники, супер е игрището. От моя скромен опит с (х)Американските игрища мога да кажа, че ги правят много трудни
(поне част от тях) - явно защото голфърите са на ниво. Няма да забравя 1-вата дупка (или беше 10-тата) на
 "Лейк маунтаин" близо до Атланта - огромен океан с вода и феъруей далеко-далеко от другата страна..

Аз в Неделя съм планувал да се пусна на Пирин-голф в турнирчето без хендикап и ако мога да взема такъв за БГ,
защото в момента имам само немски (който отгоре на всичко официално е 54). Малко "ъндър кавър" ще го давам защото нивото ми е по-височко от хептен начинаещ ама карай  Grin
 Направо ме е срам да споделям какъв ми е хендикапа (официалния) като гледам вие какви резултати имате - ама какво да се прави, дошло е време турнирно - сега се свалят хендикапите  Grin..
 Ще драсна после няколко реда как е било.   

niki
Sr. Member

View Profile
« Reply #22 on: 15 July, 2009, 05:12:22 PM »

Прав си, Джери - повечето дизайни са трудни, защото игрищата се конкурират за домакинства на аматьорски и професионални турнири. Пък и дизайнерите гледат да си оставят личния почерк. Sawgrass е по дизайн на Pete Dye и неговият патент са множеството препятствяя, бyнкери, вода и т.н. Целта е да те стресира психически и само най-подготвените и самоуверени голфъри да имат шанс. Което ги прави предпочитани за турнирни игрища.
Lakemont в парка Stone Mountain край Atlanta е наистина визуално стряскаща. Там ти трябват поне 180 ярда по въздуха за да стигнеш до брега отсреща и просто нямаш избор освен драъвър или 3-ууд. Дизайнер е някой си John LaFoy.

Успех на Пирин Голф и ти ожелавам да го свалиш тоя хендикап.
ivo_jpm
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #23 on: 20 July, 2009, 10:30:42 AM »

Някой играл ли е на Пирин Голф без да има официален хендикап?
В условията за ползване е написано, че без такъв не се допуска до игра на 9 и 18 дупки и ми се иска да разбера дали го спазват.

П.С

Джери, как мина турнира?
Jerry
Global Moderator
Sr. Member

View Profile
« Reply #24 on: 20 July, 2009, 05:44:57 PM »

Привет на всички,

Пирин голф ме изненада приятно - доста е добро игрището (поне 9-те дупки, които са готови). Аз ги изиграх за първи път в събота и после на турнира в Неделя. Е, както можеше да се предполага, резултатите от "свободната" игра бяха доста по-добри отколкото от тези на турнира  Cry така че успях да вляза само в тройката (а идеята беше да взема купата, естествено!!!). Е, друг е въпроса, че голфът е джентълменска игра и победата не трябва да бъде самоцел, постигната на всяка цена а да бъде заслужена ( и за този с най-добрият реален резултат) - но това са подобности от българския вариант на играта.. Във всеки случай, поздравявам организаторите с това начинание - тези турнира са мисля добра подготовка за по-горните нива турнири, изискващи хендикап от 28 надолу.

Ето тук кратко инфо за този турнир: http://www.piringolf.bg/main.php?section=golf&lg=bg&page=news&nID=20
 Както и малко снимки: http://www.piringolf.bg/main.php?section=golf&page=gallery&lang=en&gallid=24

Иначе не мисля, че някой ще има проблеми да играе на това игрище дори да няма официален хендикап.

« Last Edit: 20 July, 2009, 05:48:50 PM by Jerry » Logged

Борис
Jr. Member
**

View Profile WWW
« Reply #25 on: 23 July, 2009, 12:19:08 PM »

Аз ще пътувам в Събота за месечният Турнир на Пирин Голф, някой ако ходи да се обади да пътуваме заедно.
niki
Sr. Member

View Profile
« Reply #26 on: 26 November, 2010, 12:07:10 AM »

Kolegi, az v nedelya sym se zapisal da igraq v edin turnir ot amatyorskata liga v Atlanta. Ne sym igral v turnir ot poveche ot godina!

http://thegolfchannel.bluegolf.com/bluegolf/thegolfchannel11/event/thegolfchannel11126/index.htm

-Niki
Clubmaker
Sr. Member

View Profile
« Reply #27 on: 26 November, 2010, 09:25:03 AM »

Ами успех!  Grin Чакаме да кажеш как мина...

... and keep the head down!
Greg
Sr. Member

View Profile
« Reply #28 on: 26 November, 2010, 04:41:58 PM »

Браво Niki че завърна се в турнирната надпревара.
Очаквам резултата ти тук:

http://thegolfchannel.bluegolf.com/bluegolf/thegolfchannel11/event/thegolfchannel11126/contest/13/contestant/45/scorecard.htm

и то с по-малко кафяви квадратчета Smiley.
niki
Sr. Member

View Profile
« Reply #29 on: 29 November, 2010, 05:44:24 AM »

Greg, линкът ти работи. Играхме при температури между 7 и 12 и здрав вятър. Игрището имаше страшна денивелация - но стига съм си измислял извинения. Резултатът ми е 85 (13 над пaр) и 4-то място от 12 героя в моята група. Имам 3 дъбъл богита, 7 богита и 8 пара. Като цяло - добре. И само на 2 удара от второто място!
Pages: 1 [2] 3 Print 
« previous next »
Jump to: