Форум на българските голфъри
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
30 May, 2017, 03:20:49 AM

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
2879 Posts in 269 Topics by 301 Members
Latest Member: htihabhf
* Home Help Search Login Register
+  Форум на българските голфъри
|-+  Информация
| |-+  Общ форум
| | |-+  Почивка в България
« previous next »
Pages: [1] Print
Author Topic: Почивка в България  (Read 4622 times)
niki
Sr. Member

View Profile
« on: 25 April, 2013, 09:24:13 PM »

Колеги:

Аз ще водя семейството на почивка в България в края на юни. Предвиждаме едно ходене до морето и аз определено искам да отделя един ден за игра на Балчик. Мисля си може би една игра на Лайтхаус предиобед и една на Скалите следобед. Може и да направя БСР и Скалите. Просто имам само един ден и време само за две игри.

Най-вероятно е да съм там петък, 28 юни. Мисля да пътувам от Стара Загора за Варна на 27-ми и да се настаня в Балчик или Лайтхаус. Има ли някакъв превоз от Лайтхаус до другите игрища? Ще трябва да взема и стикове под наем.

Моля за впечатления и помощ за да избера най-добрият вариант. И, разбира се, ще ми е приятно да играя с някои съ-форумци.

Поздрави,

-Ники
Clubmaker
Sr. Member

View Profile
« Reply #1 on: 29 April, 2013, 04:20:02 PM »

Лайтхаус и БСР може да изиграеш да речем за един ден, но Скалите и още едно ще ти дойде множко ми се струва  Roll Eyes

... and keep the head down!
niki
Sr. Member

View Profile
« Reply #2 on: 30 April, 2013, 05:23:52 PM »

Аз имах пред вид единия или другия вариант. Сега обаче си мисля, че ще е по-добре да съм на хотел там 2 вечери и така да играя два пъти първия ден и още веднъж на другата сутрин и после да се изнасям за Бургас.

Та, идеята е може би да играя Скалите и БСР първия ден (четвъртък, 27 юни) и да се пусна на Лайтхаус на другата сутрин. Те предлагат ли транспорт между трите курорта?

Може би ще ми предложат някаква пакетна цена?

Чакам още отзиви или коментари.

-Ники
Garcia
Newbie
*

View Profile
« Reply #3 on: 30 April, 2013, 05:31:23 PM »

Ники, прати едно мейлче на office@bggolftours.com / http://www.bggolftours.com/bg/

Ще ти спретнем едно предложение,
Борис
Garcia
Newbie
*

View Profile
« Reply #4 on: 30 April, 2013, 05:32:46 PM »

По въпроса за игрите,
Трейшън в комбинация с което и да е друго е трудна задача за един ден, е дай си боже да има някой с 36 хендикап пред теб отидоха 5-6 часа.

Иначе Лайтхаус и БСР е напълно в нормата.
Борис
niki
Sr. Member

View Profile
« Reply #5 on: 30 April, 2013, 07:53:02 PM »

Борис:

Писах ти вече - доста подробно.

Ти спомена, че може да отнеме доста време на Тракийските скали... Предполагам, че през лятото там е доста голяма посещаемостта.

Какви са им основно посетителите и играчите? Българи или чужденци? Сам не ми се играе, и се надявам някой форумец да прояви интерес и да се присъедини поне за една игра с мене.

Поздрави,

-Ники
Goos
Full Member

View Profile
« Reply #6 on: 28 May, 2013, 06:24:08 PM »

Niki,
Pojelavam ti priatni migove na "skalite". Sushto, shte triabva da se podplatish s 160 evro za TC, 80 evro za NDR i 70 za LH.
No comment!
... inache vsichki sa v otlichno sustoianie.
G.
P.s. Shte mi e interesno da chua mnenieto ti sled kato minesh prez tiah
niki
Sr. Member

View Profile
« Reply #7 on: 03 June, 2013, 04:01:05 AM »

Колеги - вчера спечелих един двудневен турнир от лигата на Golf Channel:

http://thegolfchannel.bluegolf.com/bluegolf/thegolfchannel13/event/thegolfchannel13615/contest/34/leaderboard.htm

Беше страхотна тръпка - И по едно време доста се бях шашнал. По някое време тази седмица ще има И снимка с купата на главната страница на турнира

Поздрави от Атланта.

-Ники
darren
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #8 on: 03 June, 2013, 02:42:23 PM »

Браво!!!
Clubmaker
Sr. Member

View Profile
« Reply #9 on: 03 June, 2013, 08:10:11 PM »

Айде честито! И да минаваш в горната група вече!  Smiley

... and keep the head down!
niki
Sr. Member

View Profile
« Reply #10 on: 04 June, 2013, 04:34:26 PM »

Ей ме на:

https://plus.google.com/photos/101680224893786474728/albums/5884599534839911201/5885023522678896210?banner=pwa&pid=5885023522678896210&oid=101680224893786474728

Скоро трябва да качат снимките и на официалната страница на турнира.

Относно преминаването в по-горната група, ще ми трябват още 4-5 турнирни игри около 85 и надолу за да ми падне достатъчно турнирния индекс. Сега е 14.2, защото се взимат само последните 12 резултата и са ми отпаднали добрите игри от миналото лято и са заместени от разни 90 и нагоре (та чак и 102). До края на лятото имам още 5 турнирни игри, и ако продължавам да поддържам нивото, може и да се получи.

-Ники
niki
Sr. Member

View Profile
« Reply #11 on: 16 July, 2013, 06:21:55 PM »

Колеги:

Чудесно си изкарах на морето. Мерси специ ално на Борис, че ми помогна с уреждането на престоя и на стартовите времемна.

Бях в хотела на ЛХ вечерта на 26 юни (сряда). Пристигнах около 10 часа вечерта и бях посрещнат от бурни северни ветрове. Явно Узнам и Плейър затова са избрали този терен на равното плато да направят ЛХ и БСР в линкс стил. На сутринта, работата беше същата - флагчетата на дупките бяха полегнали на 45 градуса.

ЛХ: Аз се помотах един час след моето стартово време, защото много късно си взех стиковете. Пък и исках да изчакам поне малко да стихне вятъра. Накрая почнах в 10 часа сутринта с двама чички от Англия на около 50-55 години. Те бяха готини и после ме черпиха бира. ЛХ беше доста трудно за маневриране при силния вятър. От  cтиковете под наем няма да се оплаквам. Те не са виновни за някои ужасни удари.

Някои дупки ги изиграх отлично, а други доста слабо. Но, като за първи път, мисля, че се справих добре. Трябваха ми 99 удара. Имах 6 пара и 3 богита, но също и две осмици на пар-четворки и едно тройно боги. Първата девятка я изиграх за 43 удара (+7), а втората за 56 удара (+21). Включвам си и всичките наказателни удари за загубени топки, както си е по правилник.

БСР: Тука вече бях загрял сутринта, пък и вятърът поотихна. Почнах с пар на първата дупка, и после имах малко проблеми тук-таме. Рафът там ми беше големият противник. Доста топчета харизах на природата. Но пък се справих с 91 удара. Започнах с пар на първата, и после се позагубих в рафа на следващите 2 дупки и после цопнах във водата на четвъртата. Натрупах 10 удара над пара на тези три дупки.... и оттам играх супер чак до последната. Там изгубих една вдясно, после ударих трети удар от тий бокса в пясъка и така, записах четворно боги. Имах 9 пара и 4 богита.

Там ми хареса всичко - клъбхаус, рейндж, игрище.

Прибрах се чак след 8 вечерта - бях играл цял ден. После вечерях с англичаните и гледахме Испания и Италия. На другата сутрин бях на Тракийските Скали.

ТС: Там се запознах с Веско. Той ми даде по-добър сет стикове. Беше ми доста лесно да се адаптирам към драйвъра и хибридите. Пак се помотах повечко на рейнджа и почнах около 9 часа. Играх сам, та вървече бързо, но пък и беше по-скучно. Беше ми трудно с патъра - но това го отдавам на грийновете. Наистина е предизвикателство от класа.

Имах няколко добри възможности за бърди, но все не се справях. Обаче на последната дупка направих най-накрая бърди от около 20 метра. СУПЕР. Изиграх го с 89 удара. Тук бях най-стабилен - само едно тройно боги на 7-ма. Там ударих скалите леко вляво и топчето отскочи незнайно къде. Имах само 4 пара, но пък и 9 богита и едно бърди.

Пооглеждах се често за гледки към морето и скалите, заслушах се по птичките и се порадвах на красотата там. Наистина е впечатляващо. Имаше и вятър, но не ми се отрази чак толкова.

Много съм доволен от тази голф ваканция и искам отново да играя там. Условията са страхотни!

Поздрави,

-Ники
Pages: [1] Print 
« previous next »
Jump to: