Форум на българските голфъри
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
21 September, 2017, 12:24:53 PM

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
2880 Posts in 269 Topics by 303 Members
Latest Member: dbwvkhb
* Home Help Search Login Register
+  Форум на българските голфъри
|-+  Информация
| |-+  Общ форум
| | |-+  Голф Литература
« previous next »
Pages: [1] Print
Author Topic: Голф Литература  (Read 8039 times)
Snori
Jr. Member
**

starry

View Profile
« on: 18 December, 2006, 05:48:27 PM »

Предлагам в тази тема да се обсъжда всякаква литература, която има отношение към голфа. Smiley

Като за начало искам да ви питам за една книжка, която ми препоръча rookie - http://www.books.bg/book.php?ISBN=9545284854 . Така като гледам краткото описание на съдържанието си мисля, че книжката е много добра. Но все пак ме интересува дали някой от вас не я има, за да сподели с нас впечатленията си.  Wink

« Last Edit: 18 December, 2006, 05:55:51 PM by andvari » Logged

"Не само Истината като такава дава увереност, но самото нейно търсене доставя покой."

Блез Паскал
Jerry
Global Moderator
Sr. Member

View Profile
« Reply #1 on: 19 December, 2006, 10:10:46 AM »

Книгата не е лоша, а и какво друго да кажа и с какво да я сравнявам като е единствената по рода си на български  Wink.
 Доколкото знам я има с твърди и с меки корици като разликата в цената не беше малка.
 Като основни недостатъци бих посочил черно-белите снимки вътре (поне в меките корици е така) и на места не много добре преведената терминология. Има доста полезни неща, както и известно количество баласт..

При малко късмет човек може да намери в София, книжки за основите на голфа на английски с много по-добри цветни илюстрации.  Аз лично съм си купувал такива от книжарницата малко преди пл. "Славейков" (като идваш от канала преди светофара с "Раковска" отдясно) - на втория етаж я намерих и не беше скъпа.
 Друго място където съм виждал книги за голф на английски беше книжарницата на Хеликон на Витошка (бившето кино Витоша) - но там цените на тези книжки си бяха европейски..
Това даже се предлага и в и-нет книжарницата:
http://www.helikon.bg/book.php?book_id=117974#

Но мисля, че на място имаше повече (май  Huh)..

Разбира се Amazon.com си остава някаква опция..

Другата книга на български за голфа е тази:

http://www.helikon.bg/book.php?book_id=112920

Има няколко интересни неща и там ама незнам дали си заслужава парите за 3-4 странички полезна информация.. Sad

« Last Edit: 19 December, 2006, 10:17:26 AM by Jerry » Logged

Better in the ROUGH than in the OFFICE!
Snori
Jr. Member
**

starry

View Profile
« Reply #2 on: 19 December, 2006, 05:08:46 PM »

А тази с дебелите корици имаш ли представа колко струва? Черно-белите снимки не ме притесняват толкова, колкото меките корици. Иначе честно казано за мен най-важното е да има правилата на играта и на практика бих си купил само тях на първо време, но нямам представа дали ги има издадени само тях в някоя книжка? Undecided

Направи ми впечатление, че книгата на М. Кембъл е от издателство "България Голф". Много интересно ... дали не е някакво ново издателство с определено голф ориентация?

Така като чета поста ти имам усещането, че май е по-добре да си дам парите за Ръководството по голф, ако искам книга на български разбира се. Но май ще отида на място до Хеликон и книжарницата до Славейков да проверя за някоя книжка на английски. Тъкмо рождения ми ден е през януари и ще си направя страхотен подарък за случая.  Roll Eyes

"Не само Истината като такава дава увереност, но самото нейно търсене доставя покой."

Блез Паскал
Jerry
Global Moderator
Sr. Member

View Profile
« Reply #3 on: 20 December, 2006, 10:54:34 AM »

Според и-нет книжарницата на Хеликон - с меки корици 24,99лв. с твърди 40,00лв.  Sad 
 Иначе, какво да ти кажа за ръководството по голф  - то си е почни задължително. Аз колкото голфъри познавам (и българи и чужденци) всеки си има по няколко настолни книжки да си ги прехвърля от време на време.. Wink

Snori
Jr. Member
**

starry

View Profile
« Reply #4 on: 23 December, 2006, 02:11:14 PM »

Безспорна е ролята на настолните книжки и тяхното прехвърляне от време навреме, както се изрази ти Cheesy ... за сега ще се спра на тази с твърдите корици, но все пак ще пообиколя из други места и за други книги.  Undecided

А имаш ли представа дали са издадени само правилата на играта в една книга?

Блез Паскал
Jerry
Global Moderator
Sr. Member

View Profile
« Reply #5 on: 27 December, 2006, 04:15:30 PM »

Аз имам такава книжка ама ми е от Англия... Sad
Иначе правилата на инглиш можеш да си ги дръпнеш от много места като pdf.

Например от тук: http://www.randa.org/flash/rules/PDF/RoG2004.pdf

Snori
Jr. Member
**

starry

View Profile
« Reply #6 on: 10 June, 2013, 03:53:32 PM »

Здравейте отново, джентълмени на най-малката топка! Smiley

Не съм писал от няколко години, но по-добре късно, отколкото никога... Искам да коментираме две неща по темата.

1. Имате ли представа за последните няколко години дали са излизали книги за голфа на български език - преведени или авторски български? Учудва ме, че шест години и половина никой да е дискутирал в тази тема.

2. Какво смятате за книгата "Голфът" на д-р Стоян Димитров? Забелязах, че авторът е активен член на форума, но някак не върви да питам него за собствената му книга. Затова, ако има хора, които са се запознали с нея и нямат проблем да коментират, то да споделят впечатленията си от нея. Като чета резюмето мисля, че книгата е добър подарък за интересуващи се начинаещи, че дори и напреднали в голфа. Пускам линк към интернет книжарница с книгата в наличност...

http://slaveikov.bg/%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D1%84%D1%8A%D1%82/28160/book/

Предварително благодаря! Поздрави! Smiley

Блез Паскал
Clubmaker
Sr. Member

View Profile
« Reply #7 on: 20 June, 2013, 03:44:58 PM »

За тази книга не мога да кажа нищо - имах една друга на Рик Марино... Полезно е за терминологията.

... and keep the head down!
Snori
Jr. Member
**

starry

View Profile
« Reply #8 on: 23 June, 2013, 11:08:48 PM »

Не мога да намеря нито една книга на български в нито една интернет книжарница! Уж в една имаше цели две, поръчах ги, после ми отговориха, че им били изчерпани.  Undecided

Някой има ли представа от къде и как мога да си намеря книги за голфа на български език? Също така и на английски като втори вариант?  Huh

Блез Паскал
darren
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #9 on: 30 June, 2013, 08:40:45 PM »

Аз знам, че скоро Orange ще издават правилата на R&A на български, но не знам дали ще има нещо друго вътре освен правилата на играта.

Иначе преди няколко дни си направих блог на голф тематика. Ще пиша за турнири, играчи, абе за всичко интересно, което прочета свързано с голфа. Искам, макар и малко да допринеса за популяризирането на този красив спорт в България. Надявам се да имам времето да публикувам в блога всяка седмица. Ще се радвам, ако му хвърляте по едно око от време на време Smiley

http://sport-news-by-mladen.blogspot.com/

Snori
Jr. Member
**

starry

View Profile
« Reply #10 on: 30 June, 2013, 08:50:04 PM »

Аз знам, че скоро Orange ще издават правилата на R&A на български, но не знам дали ще има нещо друго вътре освен правилата на играта.

Иначе преди няколко дни си направих блог на голф тематика.

http://sport-news-by-mladen.blogspot.com/

Браво, darren! Вече ще имаш един редовен читател в мое лице. А като излезе на български книгата с правилата, задължително ни информирай. Успех в наичинанието на популяризирането на най-великата игра!   Smiley

Иначе днес пак се рових и открих, поне в сайта им е така, че в "Хеликон" имат "Голфът" на д-р Стоян Димитров. Локацията ми пречи да си я поръчам по нета, както и да ида на място, но до 10 дни ще се докопам до нея, ако все още я имат.  Roll Eyes

Блез Паскал
Snori
Jr. Member
**

starry

View Profile
« Reply #11 on: 24 July, 2013, 03:31:28 PM »

Колеги,

Най-после се докопах до книгата "Голфът" на д-р Стоян Димитров. Силно я препоръчвам на всеки, защото много увлекателно е разказана историята на играта и турнирите, както и биографиите на осовните виновници за развитието на голфа. Затова смятам, че тя е не само полезна за начинаещите, с описаните техники, положения и правила, но и за напредналите голфъри, именно заради ретроспективната част на книгата.

Да е жив и здрав нейния автор! Благодарности на него и издателите!  Cheesy

Блез Паскал
darren
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #12 on: 19 August, 2013, 07:01:45 PM »

Ето я, книгата с правилата е факт : http://www.helikon.bg/books/54/%D0%98%D0%BB%D1%8E%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D1%84%D0%B0-2012-2015_176306.html

А да ви питам, чували ли сте за онлайн академията на  R&A http://rulesacademy.randa.org/. А знаете ли къде мога да изкарам курсове по правилата, които да ми позволяват да бъда съдия в малки турнири, организирани от различните голф клубове да речем? Аз питах R&A дали сертификата от онлайн академията е достатъчен за това, но от там ми върнаха, че ми трябва ниво 2, които курсове се организират от националните голф асоциации. Аз писах на БГА, но не съм получил отговор вече 2 седмции Sad

Ако някой може да помогне, ще съм много благодарен!
krassii
Newbie
*

View Profile
« Reply #13 on: 19 December, 2013, 03:35:39 PM »

Изданието с правилата на голфа на български е ... малко е съмнително. Получих книгата като подарък и виждам, че терминологията не е ясна и има много правописни и стилистични грешки. Но все пак е сред малкото, което може да се намери на български.

Аз днес открих igolf123.com и ми се струва интересно.
Pages: [1] Print 
« previous next »
Jump to: