Форум на българските голфъри
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
25 April, 2017, 04:54:46 AM

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
2878 Posts in 268 Topics by 301 Members
Latest Member: htihabhf
* Home Help Search Login Register
+  Форум на българските голфъри
|-+  Информация
| |-+  Техника
| | |-+  Малко инфо???
« previous next »
Pages: [1] Print
Author Topic: Малко инфо???  (Read 2888 times)
slide
Newbie
*

View Profile
« on: 12 June, 2009, 08:09:00 AM »

Здравейте форумци,

От известно време следя вашия форум, но чак сега се пристраших да пиша  Roll Eyes. Аз съм beginner в голфа, но за сметка на това съм много запален и се старая да тренирам редовно Smiley. Та въпроса ми е: каква е разликата между hybrid и rescue клъб. Ако някой може да сподели скромно мнение ще бъда много щастлив.
rookie
Sr. Member

View Profile
« Reply #1 on: 13 June, 2009, 03:57:05 PM »

По принцип няма особенна разлика - и двата вида са в категорията utility clubs. Като дължина на стиковете и лофтове се припокриват. Разликата е във философията на изработка - докато при хибридните целта основно е да се получи комбинация от качествата на уудовете и айръните, при рескютата е заложено повече на "спасяването" на удари от рафа. И в двата случая целта е стикът да преминава през тревата с възможно по-малко съпротивление. Както и при другите стикове при изработката се набляга на по-ниския и изнесен назад център на тежестта. При клъбфитинга, ако правите стик, който да използвате основно от рафа, се препоръчва по-малко еластичен шафт с по-малък ъгъл на усукване, за по-добър контрол.
« Last Edit: 13 June, 2009, 07:58:34 PM by rookie » Logged

Fore!
niki
Sr. Member

View Profile
« Reply #2 on: 17 June, 2009, 09:45:37 PM »

Аз както ги виждам нещата, рескю и хибрид са си едно и също нещо. Зместител на т.н. long irons (1,2,3, 4, che dori i 5). По-лесно се удря топката от земята, но и стават за начални удари от тее box.

Аз май имам нужда от едно такова чудо, ама нема пари.
slide
Newbie
*

View Profile
« Reply #3 on: 18 June, 2009, 06:58:30 AM »

Благодаря за изчерпателната информация  Smiley. Аз доколкото разбрах наистина разлика май няма. Клъбовете Taylor Made, които са хибридни им викат rescue. Явно е само търговски трик  Huh.
niki
Sr. Member

View Profile
« Reply #4 on: 22 June, 2009, 03:33:45 PM »

О, да - определено има елемент на търговски трик. Осонбено ако няма яасно определение и звучи доста размътено - това само по себе си предполага някакъм маркетингов подход.

А Taylor Made са супер клубове. Аз имам комплект irons и driver и 3-wood. Само хибрид ми трябва.
Pages: [1] Print 
« previous next »
Jump to: