Форум на българските голфъри
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
24 April, 2017, 11:07:49 PM

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
2878 Posts in 268 Topics by 301 Members
Latest Member: htihabhf
* Home Help Search Login Register
+  Форум на българските голфъри
|-+  Турнири
| |-+  В България
| | |-+  MercedesTrophy България 2011
« previous next »
Pages: [1] Print
Author Topic: MercedesTrophy България 2011  (Read 1953 times)
Greg
Sr. Member

View Profile
« on: 27 May, 2011, 02:12:24 PM »

Отварям нова тема защото събитието си заслужава а и поне 5-ма форумци бяхме там - аз, Борис, Goos, ivo_jpm и Clubmaker.

Петък 20.05 - тренировъчна игра на Лайтхаус. Игрището ми прилича на Ихтиман но в пъти по-лъскаво. Дори и в късия раф може да си изгубиш топката. Вода и вятър в съображение на доста дупки. Има 2 дупки на които удара от teebox-а трябва да премине през тунел в гората. И на двете "гризнах дръвцата" Sad .

Събота 21.05 - първи турнирен ден на БлекСийРама. Доста сходно с Правец /много хълмчета между дупките създаващи усещането че си сам на игрището/, но с по-широки феъруеи. Водата е в съображение на няколко дупки но не прекалено /удавих само една топка /. Вятър почти нямаше а дъжда отмина за 10 минути. Основния проблем ми беше че почти винаги топката лежеше под или над стъпалата и не успявах да я взема достатъчно чисто. Култовата 18-та /дълга пар 3-ка/ я играх с драйвер но чак втория ми беше успешен Sad .

Неделя 22.05 – втори турнирен ден на Трешън Клифс. Уникално игрище!!! Великият Gary Player е използвал щедро терена – събра ми се над 10 км ходене но си струваше.  Думите му:  "You will not find a golf course like this anywhere else on the planet" са самата истина. Прекрасни гледки и към морето и към перфектните дупки.  Започнах с бърди на 1-ва след точен драйв, P-wedge и 2.5 метров putt Smiley . Събрах и още 3 пара на първата 9-ка включително и на тази ефектна пар 3-ка:

Втората /In/ 9-ка обаче се оказа АД.  Непрекъснато катерене към teeboxes кацнали нависоко сред храстите откъдето феъруеите изглеждаха недостижими. После дълго слизане до феъруея и мъчително търсене на топките уви няколко пъти неуспешно – загубих 8 топки Sad . Добре че на последната 18-та – средно дълга пар 3-ка направих пар и пооправих настроението.

Понеделник 23.05 – трети турнирен ден на Лайтхаус.  Успешно се справих тоя път с единия горски тунел но на другия отново "гризнах дръвцата" Sad . Като че ли умората от предишните 3 дни голф си каза думата и не успях да направя силна финална игра но поне ограничих щетите.

Класиране: http://www.mercedes-benz.bg/content/media_library/bulgaria/mpc_bulgaria/MERCEDES-TROPHY/klasirane.object-Single-MEDIA.download.tmp/MercedesTrophy%20Qualifications%20Results.pdf

Вторник 24.05 – на прибиране към София с ivo_jpm направихме и 2-рата 9-ка на Правец но като че ли не играхме достатъчно концентрирано и 2-3 дупки ни наказаха жестоко.

Дано да успеем да отпочинем малко, че в Събота 28.05 ни чака М-Тел Голф Мастерс 1 на Пирин Голф.
« Last Edit: 27 May, 2011, 03:02:56 PM by Greg » Logged
Clubmaker
Sr. Member

View Profile
« Reply #1 on: 27 May, 2011, 03:28:06 PM »

Да сложа и аз малко картинки  Grin

« Last Edit: 27 May, 2011, 03:31:25 PM by Clubmaker » Logged

... and keep the head down!
Goos
Full Member

View Profile
« Reply #2 on: 27 May, 2011, 04:19:48 PM »

Greg,
Много точно описание на уикенда!
И поздравления за издръжливостта да изходиш цялото "Тракийски скали". Аз се возих на едно бъги и към обед вече бях близо до припадък. Така че който го е ходил и играл за мен е герой.
А иначе, освен релефа, това с жегата ще е основен "проблем" на игрището. Скалите така се нагряват, че имаш чувството че си седнал в акумулираща печка.
Но и това не стига да помрачи впечатленията ми/ни от уникалното съоръжение. Седях на някои той-боскове и ми идеше да се разрева от красота (Иво, не се смей!!). Направо бях като японски турист (то си личи и от релултата ми де). А кефа да ти лети топката 150-180 метра и да кацне в началото на феъруея е несравним (особено и ако апроуча се получи ;-)

niki
Sr. Member

View Profile
« Reply #3 on: 27 May, 2011, 08:32:12 PM »

Ехаааа, харесаха ми и описанията и снимките. Значи там наистина си зашлужава да се поиграе и то много скоро. Гари Плейър е супер пич и има една много интересна характеристика на суинга, която аз ползвам напоследък с успех (не говоря за стъпката му напред след удара по топчето).
Ама какви красоти обаче! Догодина наистина трябва да отида и да играя и на трите игрища до Балчик.
Благородно завиждам на форумците, взели участие в турнира. Успех и на 28-ми.
Clubmaker
Sr. Member

View Profile
« Reply #4 on: 28 May, 2011, 02:22:14 PM »

... and keep the head down!
Greg
Sr. Member

View Profile
« Reply #5 on: 27 June, 2011, 10:55:40 AM »

В събота завърши Мерцедес трофи с финален кръг на Пирин голф. Направих нелошо класиране в 10-ката от 24 участници в моята дивизия. Ето класирането:
http://www.piringolf.bg/main.php?section=golf&lg=bg&page=news&nID=113
Състезанието се проведе при уникален вятър достигащ 82 км/час който провали музикалния фестивал Elevation на километър от игрището. Лично на мен вятъра като че ли ми помогна и на няколко дупки стигнах че и подминах грийна с уникална за моите скромни възможности комбинация от клъбове:
1-ва пар 4-ка 328 метра: драйвер и 9 айрън /подминах грийна/
2-ра пар 4-ка 309 метра: 5 айрън и пич уедж /отзад на фринджа/
4-та пар 5-ца 464 метра: драйвър, 8 айрън и 60 градусов уедж /грийн/
6-та пар 4-ка 347 метра: 6 айрън и 8 айрън /след втория удар бях зад грийна на 5 метра от пина но ми трябваха още 5 удара срещу вятъра за да вкарам Sad /
17-та пар 4-ка 325 метра: драйвър и 60 градусов уедж /грийн/
Тук:
http://www.btv.bg/videos/sport/sportni-emisii/video/832785202-Sport__Kasna_emisiya__25062011g.html
след 5:27 има и видеорепортаж от турнира, а след 5:56 на заден план се вижда и моя флайт на 1-ва дупка.
« Last Edit: 27 June, 2011, 03:51:49 PM by Greg » Logged
Pages: [1] Print 
« previous next »
Jump to: