Форум на българските голфъри
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
20 July, 2017, 10:40:05 PM

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
2880 Posts in 269 Topics by 301 Members
Latest Member: htihabhf
* Home Help Search Login Register
+  Форум на българските голфъри
|-+  Информация
| |-+  Правила
| | |-+  Правила
« previous next »
Pages: 1 2 [3] 4 Print
Author Topic: Правила  (Read 24477 times)
Taylor
Full Member

View Profile
« Reply #30 on: 17 May, 2008, 11:31:29 AM »

Bedroom Golf Rules
1. Each player shall furnish his own equipment. Normally one club and two balls.
2. Play on a course must be approved by the owner of the hole.
3. Unlike outdoor golf, the object is to get the CLUB in the hole and keep the balls out.
4. For most effective play, the club should have a firm shaft. Course owners are permitted to check shaft stiffness before play begins.
5. Course owners reserve the right to restrict shaft length so not to damage the hole(s).
6. The object of the game is to take as many strokes as necessary until the course owner is satisfied that the play is complete. Failure to do so may result in being denied permission to play the course again.
7. It is considered bad form to begin playing the hole immediately upon arrival at the course. The experienced player will take time to admire the entire course with special attention to the well-formed bunkers.
8. Players are cautioned not to mention other courses they have played or are currently playing to the owner of the course being played. Upset course owners have been known to damage a player's equipment for this reason.
9. Players are encouraged to bring proper rain gear for their own protection.
10. Players should assure themselves that their match has been properly scheduled, particularly when a new course is being played. Previous players have been known to become irate if they discover someone else playing on what they consider to be their private course.
11. Players should not assume a course is in shape for play at all times.
12. Players are advised to be extremely tactful in this situation. More advanced players will find an alternate means of play when this occurs.
13. Players are strongly encouraged to obtain permission before playing the Back Nine.
14. Slow play is encouraged. However, players should be prepared to proceed at a faster pace, at least temporarily, at the owners request.
15. It is considered outstanding performance; time permitting, to play the same hole several times in one match.
Jorkata
Newbie
*

View Profile
« Reply #31 on: 08 December, 2008, 05:16:34 PM »

Здравейте,

От съвсем скоро се интресувам от голф.Както се казва бос съм и почти нищо не ми е ясно.Надявам се с времето малко нещата да се променят но ще видим.Бих искал да попитам някой неща като за начало.
Ще ме извините ако въпросите са ми глупави просто няма начин.Та....
Прочетох правилата по горе.Някой неща разбрах други не (повечето Grin)
1.Каква е разликата м/у мач игра и игра на удари?
2.Какво е клъб?...............да не е стик----ама и аз се излагам мани мани.... Cheesy
3.''Ne se zaiaviava ni6to. No obiknovenno cialata grupa igrae ot edno T-ee, a samo damite igraiat ot 4ervenoto.Obiknovenno organizatorite sa poso4ili ot koe T-ee se igrae za opredelenia den.'' Как така цялата група смисъл?И какви са тези цветове?
4.Кога флакчето седи и кога се маха?И защо? Roll Eyes
5.И това с попълването на тези карти от страна на играчите не ми е ясно?

Май станах нахален.Определено ще си взема някой наръчник.Тук видях един!
Благодаря предварително за отговорите.

Поздрави!
Jerry
Global Moderator
Sr. Member

View Profile
« Reply #32 on: 10 December, 2008, 11:06:18 AM »

Жорка, няма да се притесняваш - всички сме тръгнали от тук (и не сме стигнали много далече  Grin) - като гледам пак аз ще трябва да отговарям...
Ами на кратко по въпросите:

1. В едното се брои колко дупки си спечелил (обшият брой удари няма значение) а в другото точно обратното - гледа се общият брой удари за цялата игра  - нали се сещаш, че в голфа по-малкото печели (за хендикапи няма да говоря сега, че става малко сложно  Wink).
 2. Стик е. (Просто на английски се казва клъб).
 3. Има едни маркери в началото на всяка дупка, които определят дължината - затова като погледнеш скор-картата на всяко игреще има няколко дължини за всяка дупка.
 4. Е, това си е вече според правилника - има си правила (както във всяка игра) - обикновено когато топките са вече на грийна влагчето трябва да се махне.
 5. Ами, нали някъде трябва да се пише този резултат (брой удари) - картоиграчите да не си помнят бройките от всяка игра  Grin

Better in the ROUGH than in the OFFICE!
Taylor
Full Member

View Profile
« Reply #33 on: 10 December, 2008, 03:56:28 PM »

Никой от нас предполагам не е чел правилата за футбол, но всички ги знаем или поне 90 % от тях. Така че ако имаш възможност да гледаш повече голф и то с български коментар много бързо ще ти се изяснят основните неща. Wink
Jerry
Global Moderator
Sr. Member

View Profile
« Reply #34 on: 10 December, 2008, 04:04:54 PM »

Лошото е че в момента няма такъв (с български коментар имам предвид)  Cry... Освен Сряда вечер по Евроспорт ...

Better in the ROUGH than in the OFFICE!
Jorkata
Newbie
*

View Profile
« Reply #35 on: 12 December, 2008, 10:18:32 AM »

Благодаря за отговорите.
А Сряда вечер към колко часа дават голф?Гледах програмата ама нещо няма.
Защото спорет мен е кофти да гледаш голф в нета ако картината не е с добро качество.
И с риск да стана нахален може ли някой да ме просветли в турнирите.Смисъл кои са най важните?Както в тениса големия шлем.Знам че и в голфа има голям шлем.Но кои турнири включва нз?
А това райдър къп всяка година ли се провежда? Roll Eyes Grin
« Last Edit: 12 December, 2008, 10:57:22 PM by Jorkata » Logged
niki
Sr. Member

View Profile
« Reply #36 on: 18 December, 2008, 07:21:09 AM »

Жорка, турнири (професионални) има бол. Американският и Европейският PGA турове са най-силни. Четирите мейджър турнира са Мастърс (в Огъста, Джорджия), Ю Ес Оупън (на различно място всяка година), Бритиш Оупън и US PGA Championship. Те в Европа сигурно също си имат  PGA шампионат, но не знам къде е.

Освен тези мейджъри, има и други традиционно силни турнири (разбирай със богати спонсори, които могат да си позволят да примамят Тайгъра). В Щатите от две години има и плейофи с финал в Атланта (The Tour Championship). Прегледай им уеб страницата: www.pgatour.com

Освен това има и доста силна женска верига (LPGA), и верига на играчите над 50 (Champions Tour). И двете си имат мейджъри, които се следят с голям интерес. При старите играят голяма част от супер звездите на 70-те и 80-те и всяка година идват нови попълнения от 50-годишни величия като Бернард Лангер тази година.

Уффф, темата е дълга и широка.
rookie
Sr. Member

View Profile
« Reply #37 on: 18 December, 2008, 01:22:56 PM »

За да участваш в Champions Tour трябва ли преди това да си бил профи?

Fore!
niki
Sr. Member

View Profile
« Reply #38 on: 18 December, 2008, 05:47:03 PM »

Mislja, che ne. Te si imat Qualifying School predi wseki sezon. Taka, che - IMA SHANS I ZA NAS Wink
Taylor
Full Member

View Profile
« Reply #39 on: 04 May, 2009, 02:19:05 PM »

Търси се Golf Rules in Action DVD. Wink
Snori
Jr. Member
**

starry

View Profile
« Reply #40 on: 12 September, 2009, 02:41:34 AM »

Здравейте, не съм писал доста отдавна, но чат пат отарям форума. Наскоро гледах "Tin Cup" и реших да се завъртя отново из тук. Малко съм позарязал образоването си в голфа, но интересът ми не се е загубил. Искам да ви питам какво е дроп зона? Изобщо цялата хватка в края на филма не ми станя много ясна...

Поздравления и благодарности на Taylor и останалите за превода на правилата и отговорите на въпросите. Споменах само него, а останалите не се сърдете. Да сте живи и здрави всичките! Smiley

"Не само Истината като такава дава увереност, но самото нейно търсене доставя покой."

Блез Паскал
Борис
Jr. Member
**

View Profile WWW
« Reply #41 on: 13 September, 2009, 05:19:38 PM »

Мархаба,
Значи що се отнася за дроп зоната, то е в момента, когато топчето ти е попаднало в некое езеро или каквато и да вода.
Дроп зоната се ползва, единствено когато, играеш на пар 3-ка, и от тий-бокса требе да паркираш топчето на грийна.

При пар 4 и нагоре, според цвета на колчетата си играеш от там където е влязло топчето (при червените колчета) или от най-задната част на водата/езерото (ако са жълти).

При пар 3ката, грий-кипъра на игрището определя къде трябва да се играе, ако топчето попадне във водата при удър от тий-бокса. Това място е по-близо до грийна (с цел да облекчи играча при последващият удар, който ще трябва да се брои за 3ти, с едното наказание заради водата).

По принцип, дроп зоната се слага отстрани/ или отзад на водното препядствие, но така ,че (ако е възможно) да облекчи играча да не мисли за водата и да не продължи загубата на удари поради психологията на удара срещу вода. Много голфъри (вкл. и аз) се притесняват да отиграят даже и лесен удар, когато пред тях има даже и 5-6 метра водно препядствие.
Ако грийна е разположен на остров, както е на 15та дупка на игрището в Св.София, то дроп зоната е просто по-близко до грийна.

Като за финал, дроп зоната винаги се означава с бяла боя на зематя като окръжност, надпис "DropZone", D/Z или друго от сорта е приемливо, някои игрища имат малки табелки.

Надявам се да съм бил полезен,
Поздрави
Snori
Jr. Member
**

starry

View Profile
« Reply #42 on: 14 September, 2009, 09:03:41 PM »

Мархаба! Тешеккюр едерим, Борис!

Повече от полезен беше. Защото от коментара ти разбрах, че не съм чувал за някои неща. Възникнаха нови въпроси сега.

1. Какви видове цветове флагчета има? Защо са въведени и кой цвят какво предназнаение има?

2. Какво е грий-кипър? Каква му е ролята? И защо си писал, че пар 3-ка той определя от къде трябва да се играе, при положение, че при пар 3-ка каза също и това, че се използва дроп кръгчето?

3. На последната снимка, която си пуснал, дроп кръга червената елипса ли е? А Т-бокса е червената права линия ?

4. При пар 4-ка и нагоре казваш, че ''според цвета на колчетата си играеш от там където е влязло топчето (при червените колчета) или от най-задната част на водата/езерото (ако са жълти)''. Там, от където е влязло топчето - имаш превид мястото, от което си направил ударът пратил топчето във водата? А най-задната част, т.е. това е онази част, която е най-отдалечена от грийна и най-близо до Т-бокса?

Поздрави,

Митко
« Last Edit: 14 September, 2009, 09:06:55 PM by andvari » Logged

"Не само Истината като такава дава увереност, но самото нейно търсене доставя покой."

Блез Паскал
Taylor
Full Member

View Profile
« Reply #43 on: 18 September, 2009, 01:16:04 PM »

Eto edin link za pravila s video kam tiah http://www.mulliganplus.com/rules-of-golf.cfm?gclid=CImLlsj2-pwCFQyA3godMSeAag
Борис
Jr. Member
**

View Profile WWW
« Reply #44 on: 20 September, 2009, 12:56:41 PM »

Благодаря на Любомирчо, че ме замести... бях малко залисан с една камара ежедневни грижи.

Само една малка корекция в Интерес на Истината.
Жълтите колчета са тези при които водата е някъде по средата между тий-бокса и дупката, докато червените са за странични препядствия, да речем имаш река от едната страна.

- От жълтите можеш да дропнеш 2 клъба растояние не-по близо до грийна - НО от най задната част на препядствието, разбирай тази дето е най-далеч от грийна. Това е за разни малки езерца и локви по пътя от тийбокс-а към заветния грийн

- Ако са червени - тогава дрипваш приблизително там, където флайта (твоята група) е видял, че топчето влиза във водата, разбирай най-вече ако си направил свиреп Хук или Слайс.
А от там по правилата, мериш 2 клъба, не по-близо към грийна, и дропваш.

НБ (Нота Бене). Дропването става в дължината на 2-я клъб, НО винаги трябва да се маркират отмерените разтояния, повечето голфъри го правят като забиват Тий/ Пин на местото където си определил, че е началото и края на клъба за мерене.

ННБ. Още нещо, за да измериш 2т аклъба разтояние можеш да ползваш какъвто искаш клъб, но в 99% от случаите се полва Драйвър, че има най-голям радиус на полето в което можеш да дропнеш.

Наздраве,
Борис
Pages: 1 2 [3] 4 Print 
« previous next »
Jump to: