Форум на българските голфъри
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
21 September, 2017, 12:38:55 PM

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
2880 Posts in 269 Topics by 303 Members
Latest Member: dbwvkhb
* Home Help Search Login Register
+  Форум на българските голфъри
|-+  Информация
| |-+  Общ форум
| | |-+  Още един ентусиаст :)
« previous next »
Pages: [1] Print
Author Topic: Още един ентусиаст :)  (Read 36708 times)
DobromirM
Newbie
*

View Profile
« on: 18 May, 2011, 05:44:43 AM »

Здравейте,

Пишейки този пост се чуствам малко като някоя ученичка на 15 Септември. Smiley

От доста време съм запален, но за съжаление така и не започнах да се интересувам по-конкретно от играта и възможностите за практикуване. За щастие вече съм тотален фен и съм твърдо решен да започна с моята голф кариера  Grin

Изчетох почти целия форум, търсих доста из ebay за екипировка и попадах на някакви неща, но мисля че не мога да оценя подобаващо тъй като не знам почти нищо... Та от тук тръгват стотиците въпроси и реших да питам най-основните набързо:

Аз съм от Варна и смятам просто да отида до Black Sea Rama или LightHouse и директно на място да питам за клъбове, екипировки, драйвинг рейнджове, какви пари, уроци и т.н. ? Смятате ли, че това е може би най-правилното което мога да направя ?

От друга страна живея в къща и ако си купя клъбове мисля, че мога да почна да разцъквам различните удъри и суингове и т.н., но пък за целта трябва да си купим клъбове. Smiley

Гледах в ebay има доста комплекти на Wilson (марка на която не съм и фен за каквото и да било), като попаднах и на доста Callaway на сравнително разумни пари лично за мен. Та въпроса е да си купя някакви абсолютно аматьорски за 200-300 лв., каквото продават тук и да започна да се уча или е по-добра идея направо да си инестирам 400-500$ в един комплект от средно ниво и да си играя с тях докато не стана про ?  Grin

Прочетох из форума, че доста се препоръчва игра с приятел, дискусии и консултации, за съжаление около мен няма запалени голфъри, а и приятелите ми по-трудно биха могли да си го позволят, така че ще съм благодарен за всякакви идеи и съвети към едно тотално newbie Smiley

Още нещо, което сигурно всички newbie-та питат ахаха. Най-вероятно всички се силят и искат да играят на игрището, но като отидат в клуба и бързо им попарват желанието. Какво е нужно и колко време прекарани на драйвинг рейнджа ще ми стигнат за да мога да се изправя за пръв път пред суровата действителност ?  Cheesy По принцип съм решил да отделям супер много време на това занимание, тъй като освен работа нямам какво друго Cheesy

Сори за големия пост и благодаря предварително.

Clubmaker
Sr. Member

View Profile
« Reply #1 on: 18 May, 2011, 12:39:56 PM »

Значи хубавите стикове не са като хубавата пържола - да можеш да ги оцениш веднага... Ако започнеш с по-непретенциозни, след като придобиееш усет какво правиш, чак тогава има смисъл от тях. Според мен употребяван марков комплект е добро решение. Може и да не е толкова марков, ако в перспектива ще вземаш нещо по-хубаво. За начинаещ бих препоръчал стиковете - айръните - да са "oversize" с "cavity back". Аз лично започнах с графитни шафтове.

... and keep the head down!
Goos
Full Member

View Profile
« Reply #2 on: 18 May, 2011, 03:28:22 PM »

Добре дошъл, Добромире!
Подкрепям Clubmaker за това че е ок да започнеш с накой комплект за начинаещ. И аз наскорo се включих в игратa (2 год) и едва сега вече ми казват че трябва да мина на следващото ниво, което пак е далече от професионалните серии.

А иначе, бих ти препоръчал да се свържеш момчетата, които поддържаха Варнеския Голф Клуб. Това е един драйвинг рейндж в Аспарухово. Единия от тях се казва Станко и ако го намериш, ще си доволен от него. Той ще ти препоръча също какво да вземеш, даже може би ще ти направи директна оферта за втора ръка. Ако не намериш никого на:
http://www.google.bg/search?hl=bg&source=hp&biw=1259&bih=654&q=%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B0+%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D1%84+%D0%BA%D0%BB%D1%83%D0%B1&oq=varna+golf&aq=1s&aqi=g1g-s1&aql=&gs_sm=e&gs_upl=1653l4165l0l10l9l0l0l0l0l437l2167l2-1.3.2
 потърси ги по морските игрища около Каварна, май се въртят там.
« Last Edit: 18 May, 2011, 03:30:54 PM by Goos » Logged
qpr
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #3 on: 18 May, 2011, 04:30:08 PM »

Добромире, решението си е изцяло твое, аз само ще ти кажа какво ми каза един мой колега навремето когато почвах да играя тенис:

Ако искаш да се научиш да играеш добре тенис си купи добра /маркова/ ракета. След това като се научиш ако искаш играй тенис и с дъската за хляб. Послушах го и си купих марка Wilson, макар че беше доста скъпа за мизерната ми заплата. Още я използвам когато си отида до Варна. Тук си взех Head...

Сега за голф клъбовете - зависи от много неща твоя избор като бюджет, желание, свободно време за игра, и прочие. Според мен избери някакъв оптимален вариант като за начало. Аз така направих и клъбовете ми са ... Wilson ProStaff - идеални за начинаещи, че и за малко напреднали бих казал. На мен ми струваха точно 250 паунда което си прави около 500 лв. Плюс това в началото няма да ти трябва пълен комплект - необходими са ти патър, SW, PW, 5, 7, 8 iron да речем и драйвър 1. Разни хибриди 3, 4 и айръни 6, 9 не мисля че ще са ти от полза, съдейки по себе си.

Накрая: Потърси оптимален стартов вариант, но в никакъв случай "куча марка" заради ниската цена. Научи се с добри и скъпи клъбове, пък после разбивай всички от форума на игрището и със сопата на баба си или бастуна на дядо си ако искаш!
Успех!

Забележка: Да допълня само - поръчай си онлайн, дори с доставката ще ти излезе по-евтино отколкото ако ги купиш от България. А и избора е огромен!
« Last Edit: 18 May, 2011, 04:32:56 PM by qpr » Logged

WE ARE QPR!
niki
Sr. Member

View Profile
« Reply #4 on: 19 May, 2011, 09:19:55 PM »

Добромире, здрасти и от мен. Предишните съвети са добри, само да уточня нещо: за начинаещи голфъри има категория наречена super game improvement irons. Към такива трябва да се ориентираш. За това става дума в поста на Clubmaker и те обикновено са oversized с cavity back но и трябва да имат offset.
Погледни този линк с идеи за маркови комплекти, с оценки и коментари. Как ти е английският?

Поздрави,

-Ники

http://hotlist.golfdigest.com/search/search.php?page=1&keywords=All&refine=y&Producttype=Iron+set&Yearinhotlist=2011&display_type=List
Pages: [1] Print 
« previous next »
Jump to: