Форум на българските голфъри
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
25 July, 2017, 02:49:41 PM

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
2880 Posts in 269 Topics by 302 Members
Latest Member: bojestveniq
* Home Help Search Login Register
+  Форум на българските голфъри
|-+  Турнири
| |-+  По света
| | |-+  Abu Dhabi Golf Championship
« previous next »
Pages: [1] Print
Author Topic: Abu Dhabi Golf Championship  (Read 3083 times)
Greg
Sr. Member

View Profile
« on: 18 January, 2011, 11:00:26 AM »

Тази седмица турнира от Европейския тур ще бъде изключителен. Ще участват 4-мата мейджър победители от 2010-та: Phil MICKELSON, Graeme MCDOWELL, Louis OOSTHUIZEN и Martin KAYMER. А компания ще им правят и: Lee WESTWOOD, Padraig HARRINGTON, Retief GOOSEN, Ian POULTER, Paul CASEY, Miguel Angel JIMÉNEZ, Ross FISHER, Alvaro QUIROS и братята MOLINARI.
Мисля че ни очаква зрелищен спектакъл!
niki
Sr. Member

View Profile
« Reply #1 on: 18 January, 2011, 06:38:11 PM »

Ей - арабите яко са платили на Филю за да пътува чак то Абу Дъби и после пак обратно в Калифорния да си почне нормалната програма. Той както винаги пропусна хавайските турнири. Иначе други големи имена от Щатите има ли? Предполагам, че повечето не са искали да пропътуват света като Поултър.

Турнирът определено ще е интересен. Аз съм за 'Талянците.
darren
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #2 on: 19 January, 2011, 12:05:09 AM »

Да, определено ще е интересно Smiley Аз залагам на Ретиф и на Рорито. На мен лично ще ми бъде интересно да видя как ще играе Монти, дали ще покаже признаци на съживяване както в Роял Трофи, или не.
Greg
Sr. Member

View Profile
« Reply #3 on: 21 January, 2011, 03:37:43 PM »

Padraig Harrington has been disqualified for signing for a wrong score on Hole 7 in Round 1.

Жалко за Пади. Показа отлична форма първия ден с няколо бърдита и един игъл.

А Каймер май почна да ги мачка със 7-те си бърдита днес.
niki
Sr. Member

View Profile
« Reply #4 on: 21 January, 2011, 09:13:29 PM »

Greg, причината е, че като е поставял топчето преди да пътира, го е докоснал с пръст и то мръднало. Падито решил, че се е върнало на предишното си място (което не е за наказание) и си продължил с играта. Да, ама се видяло на на ТВ предаването и някакъв зрител го изказал на турнирната съдийска комисия. Та затова, официално е дисквалифициран защото не си е дал 2 удара наказание на тази дупка. Той казал на пресконференцията, че е неволна грешка и то поради това, че не е забелязал мърдането, въпреки, че усетил допира. Не се ядосвал, ами обявил колко е доволен, че турнирите се гледат от много фенове по телевизията.
Между другото, същото се случи на Поултър на плейофа в Дyбаи - той си изтърва монетата върху топчето и така се наложи да маркира отново и да си пише 2 наказателни удара.
Тези подробности са важни и най-важното е да е честен човек като играе и да си създаде навик да играе според правилата.
Greg
Sr. Member

View Profile
« Reply #5 on: 23 January, 2011, 12:32:02 AM »

Така е Niki, не оспорвам ситуацията, само съжалявам че на Пади му се случи а беше в добра позиция да атакува призовото място.
А днес Каймер май окончателно отвя конкуренцията с 6-те си бърдита. Все пак остава малка интрига с Рорито. Малкия всеки ден прави по един игъл на различна пар 5-ца. Браво !!!
Гледа ми се един playoff KAYMER vs. MCILROY Smiley
Greg
Sr. Member

View Profile
« Reply #6 on: 24 January, 2011, 11:35:17 AM »

Kaymer уби интригата на финала и завърши с 8 удара пред втория McIlroy на ниво -24.
Гледах му играта вчера на финалните дупки - станал е съвършенна машина за парове и бърдита.
Очаквам го скоро на World No 1 и/или още един мейджър трофей.
Clubmaker
Sr. Member

View Profile
« Reply #7 on: 24 January, 2011, 05:43:21 PM »

Каймер и миналата година игра много равномерно като резултат от отделните рундове, затова и ми беше фаворит за първото място. Филю беше много зле направо - как ще играе тая седмица - ще видим.

... and keep the head down!
niki
Sr. Member

View Profile
« Reply #8 on: 24 January, 2011, 11:29:17 PM »

Greg, аз не се опитвах да споря. Просто ми беше интересно за какво провинение го дисквалифицираха. Поне сега знаем, че не е нарушил правилата нарочно.

Относно Филю - все пак той ще играе у дома (Сан Диего - Torrey Pines). Там той се е представял добре през 93, 2000 и 2001. Но пък Тигърът е печелил там 7-8 пъти, влкючително и Оупъна 2008. Така че може и да се заформи интересен дуел.
Greg
Sr. Member

View Profile
« Reply #9 on: 25 January, 2011, 11:46:21 AM »

Определено тази седмица на Torrey Pines ще има по-голяма интрига. Тигъра е вече No 3 в света и сигурно е бесен. Фил също скоро беше изместен на позиция надолу така че е време с Тигъра да се потрудят че ако и Рорито ги изпревари излагацията ще бъде пълна.
Но ще следя и турнира в Bahrain. Доста отлични играчи са се събрали – Paul Casey, Ian Poulter, Francesco Molinari, Robert Karlsson, Edoardo Molinari, Miguel Angel Jiménez and Padraig Harrington.
Ще видим и поредното завръщане след дълга почивка на Sergio Garcia. А игрището било по дизайн на Монти който също ще е там за да им покаже как се играе Smiley .
« Last Edit: 25 January, 2011, 11:51:39 AM by Greg » Logged
Pages: [1] Print 
« previous next »
Jump to: