Форум на българските голфъри
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
22 May, 2017, 09:23:46 PM

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
2879 Posts in 269 Topics by 301 Members
Latest Member: htihabhf
* Home Help Search Login Register
+  Форум на българските голфъри
|-+  Турнири
| |-+  В България
| | |-+  Mercedes-Benz Open 2010 Lighthouse Golf
« previous next »
Pages: [1] Print
Author Topic: Mercedes-Benz Open 2010 Lighthouse Golf  (Read 3327 times)
Greg
Sr. Member

View Profile
« on: 23 August, 2010, 10:07:06 AM »

Тoзи събота (21 Август) голф игрището на Lighthouse Golf Resort & Spa край гр. Балчик бе домакин на лятното издание на голф турнира за аматьори Mercedes-Benz Open 2010. Генералният представител на Mercedes-Benz в България – Балкан Стар и домакините от Lighthouse Golf Resort & Spa се постараха да създадат неповторима атмосфера за 74-мата участници и всички гости на събитието.
Форматът на състезанието бе Individual Stableford full handicap, като участниците бяха разделени в три девизии :
1.Девизия (0 – 18 HCP)
2.Девизия  (19 – 29 HCP)
3.Девизия  (над 29 HCP)

От Балкан Стар бяха подготвили изненада за всички участници в турнира – Новата Е-класа на Mercedes-Benz ги очакваше на дупка 11 като награда за „Whole in one .
Приятно ветровитото и прохладно време допринесе за доброто настроение и положителните емоции на всички участници, които започнаха състезанието в 10:00 часа.
По време на турнира на разположение на всички гости за пробни шофирания бяха автомобили от актуалната гама на Mercedes-Benz. За неиграещите Lighthouse Golf & Spa Resort предложи разнообразие от развлечения – голф-академия за начинаещи, частния си морски плаж, както и  прохладата край басейна.
С характерна за Mercedes-Benz прецизност точно в 18:00 часа г-н Филип Китов, Директор Маркетинг и комуникации на Балкан Стар започна церемонията по награждаването на победителите в трите девизии и връчи голямата преходна купа на Mercedes-Benz Open на победителя в състезанието – Дину Паскариу от Румъния.
Участници и гости продължиха с приятните емоции на коктейла след награждаването в клубхауса на Lighthouse.
Крайно класиране Mercedes-Benz Open 2010
A. Дивизия
1. Дину Паскариу, 39 точки.
2. Тери Фентън, 38 точки.
3. Любомир Минчев, 37 точки.
B. Дивизия
1. Андон Тушев,  49 точки.
2. Ивайло Ненков, 46 точки.
3. Марку Разван, 41 точки.
C. Дивизия
1. Иво Димитров, 38 точки.
2. Петър Стратиев, 34 точки.
3. Грейс Святковска, 33 точки.
Специалните награди:
Поедител дамска девизия: Грейс Святковска
Най-близък до пин позицията удар: Ивайло Ненков
Най-дълъг първоначален удар – Клаудио Строе

Виждам форумци със чашки Smiley . Браво и честито!
Goos
Full Member

View Profile
« Reply #1 on: 23 August, 2010, 10:38:20 AM »

OOOO Da!
Ochakvajte podrobno info za turnira, pobeditelite i corse-a, po-kusno dnes.
Goos
Full Member

View Profile
« Reply #2 on: 23 August, 2010, 02:34:23 PM »

http://dox.bg/files/dw?a=e073e38339
http://dox.bg/files/dw?a=6b2dbe82f5
http://dox.bg/files/dw?a=7c2b5a314d

Колеги,
Прилагам пълни резултати, снимка на победителя в С, Иво Димитров и някои мои впечатления, които предварително се уговярям, не претендират за меродавни:

Организцията на турнира беше много добра от гледна точка на оферта:
10 евро такса, което включва и безплатна тренировачна игра предния ден.
Единствено, точно преди старта на загрявката, топчетата свършваха и някои останахме на сухо, но нейсе ..., това, както се оказа не ни попречи.
Друг проблем при такива масови турнири е недостига на бъгита, поради което ги забраниха за турнира, в резултат на което половината бяха с бъгита!!!
Огромна маса румънци! Предвид, че нямат и едно игрище у тях, се справяха превъзходно. Победителят беше с едноцифрен хендикап и на този вятър е играл блестящо.
Настаняването, беше също много добро, в апартаментите в комплекса с оферта от 138 евро за 3 нощувки, включително и партньор/съпруга. Закуска, басейн, фитнес и т.н.
Спонсорите дадоха и мн хубав коктейл с помощта и на винарска изба Варна.

А сега за игрището и играта:
Пара е 71, като дупките варират от дълги пар5-ци (0,5 км) до къси пар 4-ки. Има и две доста дълги пар 3 - по около 180 м!
Феъруей-ите и гриин-овете бяха в идеално състояние (нито сухи, нито меки). Раф-а е приемлив и са рядко местата където се губят топки. Има и езера разбира се но сравнително лесно се избягват.
Грийн-овете са доста разчупени и почти няма равни такива.
Но най-сериозните предизвикателства са:
   а) бункерите - много са (все пак се води линкс) и
   б) вятъра - сутрин в посока морето, следобед в обратна. Т.е. има значение по кое време на деня ще играеш съотв дупка.
За потенциалните слайс-ъри (като мен) голяма мъка са 9-та и 15-та с насрещен вятър. Това са две дупки с почти общ тиинг бокс под 90%. В случая трудното е, че първите 150 м от тиинг бокса са по един тесен 10м феъруей, с гъста гора отляво и отдясно. Съвсем лек проблем с правата срещу вятъра завършваш в гората (на турнира го бяха сложили аут оф баундс, така че се дропваше с наказателен).
По принцип, освен децата и жените, които играха от червените тиинг боксове, се игра от жълтите. "Специално за турнира" те бяха преместени някъде между обичайното им место и черните кутийки.
Ако имате въпроси съм на разположение.
« Last Edit: 23 August, 2010, 02:42:28 PM by Goos » Logged
Greg
Sr. Member

View Profile
« Reply #3 on: 23 August, 2010, 09:14:18 PM »

Goos, благодарност за предоставената информация. На мен ще ми е от голяма полза при първата изява там - дано да е скоро. Благородно завиждам за интересния турнир на който се изявихте.
niki
Sr. Member

View Profile
« Reply #4 on: 23 August, 2010, 10:19:06 PM »

Поздрави на победителите. Сигурно е било супер - играе ми се на морето, да му се не види. Но, ще трябва да изчакам поне една година.

Радва ме, че се организират толкова много турнири у нас. Така поне ще се създаде едно ядро от голфъри с опит по турнири и това е добре като цяло. Пък и засега достъпа е свободен. Мисля си, че скоро ще мине кризата и тези игрища (правени с мулти-милионни инвестиции и проектирани от световни голф-богове с цел да привличат чуждия инвеститор) ше захлопнат вратите си за простосмъртните местни голфъри. Все пак, първоначалните идеи бяха за ексклусивни игрища за собственици и гости - пише го по уеб страниците на повехцето курорти. Дано да се окажа не-прав де.
Goos
Full Member

View Profile
« Reply #5 on: 24 August, 2010, 12:19:12 PM »

Niki, pojelaniata ti sa mnogo dobri i se nadiavam naistina sporta da stane po-dostupen i masov. Za sajalenie, spored men, v momenta igrishtata se poddurjat za da moje da se prodade neprodadenoto i sashtestvuva risk, ako tezi prodajbi ne minat nqkakva kritichna tochka, operatora da kaje "mainata mu" i ... vsichko da bureniasa. Eto sega naprimer na Light house, vse oshte se stroiaha edin red s kushti i "5-zvezniq hotel". No kato cqlo, makar i v top sezon, apartamentite biaha pochti prazni, a samo v nqkoi ot kushtite licheshe jivot. Nqkak si ne si go predstavqm taka biznes modela. Dori i da se prodadat vsichki imoti, ako zaetostta mu sled tova e minimalna, golf-a nqma da prokopsa.
No ... stiga cherni kraski!
Da se radvame na momenta i puk po-natatuk ... kakvoto stane.

P.Str.
Clubmaker
Sr. Member

View Profile
« Reply #6 on: 24 August, 2010, 02:09:06 PM »

Основния проблем у нас е, че комплексите по принцип се строят за баровци, а не за масовия голфър. Такава е държавната политика, в тоя дух промиват мозъците на хората и медиите... Оттук нататък ще видим как ще вървят нещата и дали на някого ще му дойде на ума да прави голфа масов, както е в по-белите държави...

... and keep the head down!
Taylor
Full Member

View Profile
« Reply #7 on: 26 August, 2010, 12:53:15 PM »

В момента повечето голф игрища в България са "върха на сладоледа". Игрищата са прекрасни, добре поддържани, цените в сравнение с чужбина са приемливи и като отидеш да играеш през седмицата няма кой да те притеснява (побутва отзад) и си играеш на воля. Защо трябва да ги мисля "баровците", техните къщички или пък масовия голф, като спорт. Масов голф се играе на общински игрища по света, които са зле поддържани и на ниски цени. Както и с футбола,баскетбола и т.н. масов - на поляната в квартала или на асфалта в училищата. Никой не те пуска да си играеш на стадион "Васил Левски", нали? Така че, играйте голф в България и се наслаждавайте докато имате възможност!  Wink
Борис
Jr. Member
**

View Profile WWW
« Reply #8 on: 26 August, 2010, 07:24:15 PM »

Plamka,
Kak beshe onzi site v England deto si porachvashe golf neshta?

Boris
Greg
Sr. Member

View Profile
« Reply #9 on: 26 August, 2010, 07:43:27 PM »

Боре, аз вече 2 пъти пазарувам от тук:
https://www.golfonline.co.uk
За 1 седмица получих поръчаното и двата пъти. Транспорта е 25 лв. Куриер на Сити експрес ти носи доставката в къщи или в офиса.
Сега с други неща съм поръчал и 100 топки от тия:
http://www.golfonline.co.uk/callaway-lake-balls-100-balls-p-4473.html
Ще си ги делнем с колегите. По 1.5 лв. ще излезе едната. Ако искаш ще ти запазя 10-на Smiley .
« Last Edit: 26 August, 2010, 10:01:32 PM by Greg » Logged
niki
Sr. Member

View Profile
« Reply #10 on: 26 August, 2010, 08:55:12 PM »

Taylor, аз точно това имах предвид. Сега е такъв един момент за тестване на тези иначе ексклусивни игрища. И на мене ми е кофти, че не мога да се възползвам, щото не съм в България. А докато се появя другото лято, кой знае дали няма да има ограничения вече при евентуално възкръсване на пазара на имoти.

От друга страна, ако няма търсене на услугата от масовият потребител (weekend golfer) и поради кризата тия курорти фалират, има опастност "върховете на сладоледа" по морето и Пирин да се разтопят за нула време и пак да станaт пасищa за едър рогат добитък. Но, ако има местни ентусиасти с възможности да си платят, може и да се запазят тези игрища.

Приятно играене!
Борис
Jr. Member
**

View Profile WWW
« Reply #11 on: 27 August, 2010, 08:57:17 AM »

Мерси...
На един приятел жена му ще ходи натам, та питаше да си напазари нещо!!!
Наздраве!

Боре, аз вече 2 пъти пазарувам от тук:
https://www.golfonline.co.uk
За 1 седмица получих поръчаното и двата пъти. Транспорта е 25 лв. Куриер на Сити експрес ти носи доставката в къщи или в офиса.
Сега с други неща съм поръчал и 100 топки от тия:
http://www.golfonline.co.uk/callaway-lake-balls-100-balls-p-4473.html
Ще си ги делнем с колегите. По 1.5 лв. ще излезе едната. Ако искаш ще ти запазя 10-на Smiley .
Taylor
Full Member

View Profile
« Reply #12 on: 27 August, 2010, 12:58:05 PM »

Боби, аз пазарувах от www.thesportshq.com , но отдавна не съм поглеждал какво има там Wink
Ако ходи до Лондон, на площад Пикадили зад фонтана с амурчето има един спортен магазин на няколко етажа. Единия е почти изцяло за голф ... и преди 2 години си напазарувах доста неща (ръкавици, топки,дрехи) на много добри цени Smiley
« Last Edit: 27 August, 2010, 01:34:19 PM by Taylor » Logged
Борис
Jr. Member
**

View Profile WWW
« Reply #13 on: 27 August, 2010, 05:16:35 PM »

Боби, аз пазарувах от www.thesportshq.com , но отдавна не съм поглеждал какво има там Wink
Ако ходи до Лондон, на площад Пикадили зад фонтана с амурчето има един спортен магазин на няколко етажа. Единия е почти изцяло за голф ... и преди 2 години си напазарувах доста неща (ръкавици, топки,дрехи) на много добри цени Smiley

Mersi
qpr
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #14 on: 27 August, 2010, 11:26:08 PM »

Лилиуайтс се казва магазина, има доста намаления винаги на различни спортни стоки, но няма нищо професионално принципно там. По интернет винаги излиза по-евтино и по-качествено, стига човек да търси повече и проверява интернет магазините. Лично аз в Лилиуайтс съм влизал всичко на всичко 2 пъти и не ме свърта вътре и 1 минутка...
Друга верига спортни магазини с изключителни оферти /аз съм си купувал тийс и ръкавици за голф от там/ са магазините Sports World  Sport Direct с огромни сини неонови табели са с бял надпис. Абе ако някой ще идва до Лондон да ми се обади, ще се видим, ще покажа това онова, а може и 1 рунд ада направим. Тук съм писал и друг път цените са многто по ниско от тези в България за игра на голф било на 9 било на 18 дупки.
« Last Edit: 27 August, 2010, 11:28:58 PM by qpr » Logged

WE ARE QPR!
Pages: [1] Print 
« previous next »
Jump to: