Форум на българските голфъри
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
26 May, 2017, 01:00:28 PM

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
2879 Posts in 269 Topics by 301 Members
Latest Member: htihabhf
* Home Help Search Login Register
+  Форум на българските голфъри
|-+  Турнири
| |-+  В България
| | |-+  Пирин Голф Нощен турнир 2010
« previous next »
Pages: [1] Print
Author Topic: Пирин Голф Нощен турнир 2010  (Read 1867 times)
Greg
Sr. Member

View Profile
« on: 02 August, 2010, 05:14:17 PM »

На 7 август тази събота ще се проведе нощен турнир на Пирин Голф. Мисля да участвам.
Някой играл ли е на нощен турнир? Дайте някой съвет пък после обещавам да споделя впечатленията си.
Clubmaker
Sr. Member

View Profile
« Reply #1 on: 02 August, 2010, 05:36:08 PM »

Grin Не знам как изглежда на живо, но съм там и ще гледам сеир  Cheesy

... and keep the head down!
Goos
Full Member

View Profile
« Reply #2 on: 05 August, 2010, 09:30:23 AM »

E dobre de! Turnira zapochva v 16:30!!!, Koe mu e noshtnoto? Nqkoj znae li?
I kak tochno shte "svetnat" topkite?
ivo_jpm
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #3 on: 05 August, 2010, 10:45:10 AM »

Ами предвид тежките флайтове в по-долните дивизии, може и да го докарат до тъмно Grin
А топките светят като соларните лампи..нагряват се през деня и вечер светят:)))))))))))))))
Greg
Sr. Member

View Profile
« Reply #4 on: 05 August, 2010, 11:31:33 AM »

Доколкото знам първата 9-ка се играе на дневна светлина. От една страна явно разполагат с технически средства да оборудват само една 9-ка а от друга не е лошо да се "наберат" няколко бърдита/пара че след това да има какво да се "снася" Smiley .
А светещите топки изглеждат ето така:

Това е поглед към грийна на 18-та.
Goos
Full Member

View Profile
« Reply #5 on: 05 August, 2010, 02:13:03 PM »

Hm! tova s po-dolnite divizii ne mi se nravi. Useshtam izvesten sarkazum! Wink

Ами предвид тежките флайтове в по-долните дивизии, може и да го докарат до тъмно Grin
А топките светят като соларните лампи..нагряват се през деня и вечер светят:)))))))))))))))
ivo_jpm
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #6 on: 05 August, 2010, 04:14:26 PM »

майтап да става:)
Clubmaker
Sr. Member

View Profile
« Reply #7 on: 09 August, 2010, 07:19:20 PM »

Да поясня процедурата, за който не знае, защото погледах малко  Grin. Първите 14 дупки се играят на светло, следва почивка и вечеря и като мръкне се доиграват останалите 4 дупки. Имаше силен вятър и организаторите не успяха да запалят факлите и свещичките край грийновете.  Grin С една дума осветлението беше зле. Топките са прозрачни и с химически фосфоресциращи "флакончета" ли е - не знам как му казват, които се слагат в отвор на топката и не светят чак толкова силно. Greg беше участник - той може да ви каже по-добре как изглежда "отвътре" ... Grin

... and keep the head down!
Greg
Sr. Member

View Profile
« Reply #8 on: 10 August, 2010, 11:48:36 AM »

Както обещах ще споделя впечатленията си от 4-те нощни дупки.
В началото наблюдавайки стартиращите преди мен играчи от 15-то tee (пар 3-ка) ме обзе съмнение дали ще се справя. Слабо осветения грийн изглеждаше по-малък но за сметка на това бункерите и гората отзад не се виждаха така че излязоха от съображение. Първият удар беше с най-голямо напрежение още повече че 2-ма преди мен удавиха в езерото вляво а топките бяха дефицитни. Възползвах се от информацията че светещите топки летят по-късо, взех клъб за по-голяма дистанция ииии качих грийна Smiley . Следващия проблем с който се сблъсках беше че при слабо осветление грийновете са нечитаеми и 3 пъта са отличен резултат. Веднага изградих тактиката на игра - използване на клъбове до 7 айрън и като цяло успях да се справя повече от прилично. На 16-та се натъкнах на поредното препятствие - бункерите на тъмно не се виждат но съществуват и веднага хванах един феъруей бункер. На 17-та възникна технически проблем. При поредния удар се счупи светещото цилиндърче в средата на топката и тя угасна Sad . Наложи се подмяната му с подръчни средства - пиронче и клъб за трудното му избиване. След последната 18-та дупка която завърших в 12 в полунощ ми се играеха още 2-3 нощни Smiley .
Най-красивото в нощната игра е летежа на светещата топка. В началото се изстрелва като ракета в нощното небе а след това се връща като падаща звезда. Определено станах фен на това нощно забавление Smiley .
« Last Edit: 10 August, 2010, 12:23:32 PM by Greg » Logged
ot4eto
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #9 on: 11 August, 2010, 01:11:51 PM »

Разказите на Грег са винаги интересни за четене. Някаква литературна смесица между поетичния стил на Вазов и изпъстрен с технически детайли технически наръчник за ремонт на електромотори. Smiley Винаги е много сладко да го чете човек.
Pages: [1] Print 
« previous next »
Jump to: