Форум на българските голфъри
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
19 September, 2017, 03:30:04 PM

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
2880 Posts in 269 Topics by 303 Members
Latest Member: dbwvkhb
* Home Help Search Login Register
+  Форум на българските голфъри
|-+  Информация
| |-+  Техника
| | |-+  Кой каква топка предпочита?
« previous next »
Pages: [1] Print
Author Topic: Кой каква топка предпочита?  (Read 4715 times)
Garcia
Newbie
*

View Profile
« on: 16 October, 2006, 02:53:45 PM »

Здравейте,

Първо  поздравления за чудесната идея за сайт и форум на българските голфъри!

Да питам кой с каква топка играе и какви са му впечатленията от конкретната марка?
 Аз лично за по-сериозни игри предпочитам Tiltleist ама са малко скъпички и сърцето ме боли ако се шмугне в някой трънак или цопне в езерото на 9-та дупка на Равно поле...  Shocked
Bombastic
Global Moderator
Jr. Member

View Profile
« Reply #1 on: 20 October, 2006, 12:07:20 AM »

Доколкото знам топките се делят на 2 вида - меки (performance balls) и твърди (distance balls). Меките се използват от професионалистите и имат по-къс полет, по-къс живот, но и по-добър контрол. Твърдите летят по-надалече и не са толкова податливи на атм. условия.

Според списанието GolfTime най-добрата distance ball  в момента е Callway HX Hot с нелошата цена от 2.50 евро. Точно след нея е Titleist NXT (3 евро). Най-добрите performance balls са Wilson Tx4 (4.17 евро) и отново втора е фирмата Titleist с модела Pro V1 (~5 евро).

Така че вие си решавате за кои топки сте Smiley.
Jerry
Global Moderator
Sr. Member

View Profile
« Reply #2 on: 20 October, 2006, 08:22:04 PM »

По принцип има и други параметри за избор на вярната топка - като въртене (спин), компресия и т.н. , но като цяло Бомбастик е прав.
 Сега, аз това списание не съм го чел, но не бих се съгласил с него на 100%. Факт е, че най-продаваните топки (с повече от 50% от пазара) са Тилтлейст - Pro V1 и Pro V1x за напреднали и NXT за среден хендикап.
 Но в края на краищата всичко е относително и зависи от персоналните предпочитания...

Better in the ROUGH than in the OFFICE!
rookie
Sr. Member

View Profile
« Reply #3 on: 20 November, 2006, 04:15:54 PM »

Grin Grin ако има такива дето сами намират дупките, предпочитам от тях...  Grin

Fore!
Jerry
Global Moderator
Sr. Member

View Profile
« Reply #4 on: 20 November, 2006, 04:35:08 PM »

Ами, мойте всички са такива -  а, после хората се чудят как ги правя тия ийгъли и бърдита непрекъснато  Grin Grin Grin

Иначе съм записал една статия за различните топки и техните свойства от сума ти време ама дано намеря време да я завърша скоро..

rookie
Sr. Member

View Profile
« Reply #5 on: 27 November, 2006, 09:32:55 AM »

Искам да питам, като имате опит и сравнявате отделните видове марки топчета с които играете, реално има ли разлика примерно 10-20м. в дължината на ударите с един и същи стик?

Fore!
Jerry
Global Moderator
Sr. Member

View Profile
« Reply #6 on: 27 November, 2006, 10:24:18 AM »

Както е написал колегата Бомбастик по-горе - една от основните характеристики на топките е тяхната твърдост или т.н. компресия. По дефиниция по-твърдите топки летят по-далече но се котролират по-трудно и обратното по-меките летят по-близо но са по-удобни за къса игра. Всичко това обаче е теория, която може би се покрива напълно при професионалистите и много добрите аматиори (знам, че не се пише така, но нямам ер-малък на клавиатурата  Grin). Останалото май наистина е повече до персонални предпочитания за това каква топка пасва повече на определен стил отколкото до самите свойства на топката.
 Аз лично винаги съм смятал, че е по-важно да имам един балансиран прав удар отколкото такъв с 20-30 метра по-дълъг но с 45 градуса отклонение..   
 За начинаещи и средно напреднали мисля, че по-меките топки са по-подходящи.

Pages: [1] Print 
« previous next »
Jump to: