Форум на българските голфъри
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
22 May, 2017, 09:22:32 PM

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
2879 Posts in 269 Topics by 301 Members
Latest Member: htihabhf
* Home Help Search Login Register
+  Форум на българските голфъри
|-+  Турнири
| |-+  В България
| | |-+  Olympic Golf - Rio 2016
« previous next »
Pages: [1] Print
Author Topic: Olympic Golf - Rio 2016  (Read 2488 times)
niki
Sr. Member

View Profile
« on: 12 May, 2010, 05:27:58 PM »

Български Голфъри, не знам дали е истина или поредното голо обещание, но в Топспорт им кратка статия, че Българияя ще подготвя голфъри за Олимпиадата в Рио 2016.
http://topsport.ibox.bg/news/id_296350526
Ако е истина, би било отлично да се проведе серия от турнири за да се излъчат най-добрите голфъри... Но кой знае каква ще е процедурата. Сигурно зависи от това кой ще даде парите Smiley
Clubmaker
Sr. Member

View Profile
« Reply #1 on: 12 May, 2010, 05:37:52 PM »

Сигурно ще има някакви квалификации за олимпиадата, както при другите спортове... Аз мога да се натисна за кеди  Grin

... and keep the head down!
niki
Sr. Member

View Profile
« Reply #2 on: 12 May, 2010, 08:04:06 PM »

Надявам се да има турнир/турнири. Не е ясно по колко състезатели ще има и как официалната олимпийска квота ще се запълва... Нещо не можах да намеря подробности в интернета. Интересно ще е дали ще има изискване за аматьорски статут или и профита ще са на линия.

Абе каквото съм се притеснил... сякаш някой мене ще пита.
Greg
Sr. Member

View Profile
« Reply #3 on: 13 May, 2010, 11:23:08 AM »

Според това което открих:
http://www.pgatour.com/2009/r/10/09/olympic_list/index.html
нямаме никакъв шанс за наш представител Sad .
Трябва за 5 години да вкараме състезател в World Golf Ranking и то някъде по-добре от top 400. Дори и господ да е българин това няма как да стане Smiley .
За наше "успокоение" никой от бившия "соц. лагер" няма да участва също / та нали според комунистите голфа беше спорт на загниващите капиталисти Sad /.
« Last Edit: 17 May, 2010, 02:31:42 PM by Greg » Logged
Goos
Full Member

View Profile
« Reply #4 on: 13 May, 2010, 05:15:08 PM »

Greg, дано това да не е напълно вярно. Доколкото познавам логиката на Олимпийския комитет, освен квотите на база на постигнати резултати се разпределят и такива с цел разширяване на географията на спорта.
Съгурно си спомняте чернокожите "играчи" в някои бели спортове - ски, ски бягане и боб слей Wink
... или некви "дебеланки" на 100м гладко Grin
Clubmaker
Sr. Member

View Profile
« Reply #5 on: 13 May, 2010, 05:46:24 PM »

Ако е с квоти, ще искат сигурно добър хендикап или на някой турнир да си се класирал примерно в първите 25. Ако има и отборно между нациите - тогава има някакъв шанс да имаме представители.

Greg
Sr. Member

View Profile
« Reply #6 on: 13 May, 2010, 08:00:47 PM »

Goos, на мен пък препоръките на International Golf Federation ми харесват. Без 7-8 top USA palyers и 10-15 top EU players няма шанс олимпийския турнир да стане интересен и гледаем. От друга страна ще има няколко представители на "екзотични" за голфа нации като:

Chili - Felipe Aguilar
Paraguay - Fabrizio Zanotti
Norway - Henrik Bjornstad
Phillipines - Juvic Pagunsan, Angelo Que

Може би няма да са точно тези а други на тяхното "ниво", които ще "покажат" 10 над par-а за деня дори Sad .

Тази схема за квалификации определено облагодетелства EU players (без UK - англичаните, шотландците, уелсците и северноирландците са заедно за 2 места) и може да видим 15-20 от тях на турнира.

Clubmaker, като за първа поява след около век на голфа като олимпийски спорт ще има само два 72-hole stroke-play турнира съответно за мъже и жени.  За следващите олимпийски игри може и да направят отборен и/или match play турнири. Но засега толкова.
« Last Edit: 13 May, 2010, 08:11:29 PM by Greg » Logged
niki
Sr. Member

View Profile
« Reply #7 on: 13 May, 2010, 09:09:06 PM »

Мдаааа, тя работата съвсем ориентирана само към профита. Като в тениса. Няма аматьори, няма шанс за малките/новите нации в голфа.

Относно източния блок, мисля, че голфът е много добре развит в Чехия и със сигурност рашъните вече подготвят новото поколение от киборги-голф-деца-чудо. Китай има яка база от новобогаташи и все пак са домакини на 2 големи професионални турнира (Фильо Микелсонов е шампион на единия от миналата есен).

Май България има по-голям шанс за представители в световната купа (http://worldcup.pgatour.com/rankings.aspx). Там има квота за само 2-ма и общо 28 страни. Разбира се, пак сте трябва да имаме български професионалист в топ 100 и такива ми-ти химери.... Или, да сме домакин на турнира (както бяха китайците досега).
niki
Sr. Member

View Profile
« Reply #8 on: 13 May, 2010, 09:20:59 PM »

Уффф, какви глупости пак съм сътворил... Ами те в олимпийските квалификации влизат 33 страни (цели 5 повече от световната купа). Общо взето шансовете са еднакви, с малък превес на олимпиадата. Може би след едно-две поколения.
Goos
Full Member

View Profile
« Reply #9 on: 13 May, 2010, 09:29:28 PM »

Niki, malko off topic, no v potvarjdenie na tvoeto info, edin den naskoro, edin cheh mi kaza, che v CZ ima nad 40 000 registrirani golferi i okolo 80 igrishta (citiram po pamet).
Vse pak "kolichestvenite natrupvaniq vodiat do kachestveni izmeneniq" spored edin velik izsledovatel na jivota.
V smisul, neka da poigraem da se pomnojime pa togava sled okolo 100 g cutting and rolling ... koj znae?!

qpr
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #10 on: 15 May, 2010, 06:39:53 PM »

какво значение имат чехите и техните игрища!? Всяка нация си е отделна...количеството не винаг иводи до качество. Примери много и то само с БЪЛГАРИЯ И БЪЛГЪРИ. В което и да е отношение. В спорта да си припомняме ли колко спортисти има България, от които колко са световни или европейски шампиони? Кой е бившият световен щшампион по шахмат, при това в АРЖЕНТИНА извоюва титлата? Вдигане на тежести, бокс, борба, воолейбол, лека атлетика, скок на височина, и т.н и т.н.
Ами в момента в Бъэлгария има толкова и толкова игрища - много, малко - толкова се засега. Все пак не сме голяма територия никак. Българите сме си кадърни, интелигентни по природа /не всички, но като цяло превъзхождаме почти всички нации по света/, а сме колко - 5-6 милиона.
Аз лично винаги се радвам когато някой българин успее и покаже/докаже на света, че една мъничка БЪЛГАРИЯ може да бъде над всичко и всички!
И бих приел като съвсем нормално /АЗ/ един ден номер едно в голфа да бъде Българин!...

WE ARE QPR!
niki
Sr. Member

View Profile
« Reply #11 on: 15 May, 2010, 09:11:41 PM »

QPR, ти почти ни упрекваш, че не сме партиотично настроени. Имахме в предвид, че Чехите са с някаква традиция в голфа и по-близо до Германия и просто са малко по-напред от нас за момента. Сигурно имат и детски програми в клубовете си... Тва е.
Иначе, в България има мнооооого по-дълъг голф сезон и след едно-две поколения, родният голф може да предложи млади надежди от световна величина. Просто трябва да се създадат условия за децата да се подготвят от качествени инструктори и да има някакво участие в домашни и международни детски и юношески турнири и нещата ще потръгнат.
qpr
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #12 on: 16 May, 2010, 10:17:50 PM »

Далеч съм от мисълта да ви упреквам. Има много други форуми където постоянно упреквам емигрантите нашенци, че като си подадат малко носа навън и за 2-3-5 години вече вземат някой чужд паспорт, и забравят всичко българско, откъде са тръгнали, и прочие. Лично за мен голфа е един невероятно красив спорт, полезен, изобщо...както казахте става ти приятел за цял живот. Нека и чехите , и ние , и всички да му се радваме.
Аз съм убеден, че в скоро време / до 10 години ще имаме българи в топ 100 на профитата/. Абсолютно съм съгласен с теб, че трябва да има програми и треньори за деца от най-ранна възраст, да има програми за обучение и тренинг!
« Last Edit: 16 May, 2010, 10:19:22 PM by qpr » Logged

WE ARE QPR!
Clubmaker
Sr. Member

View Profile
« Reply #13 on: 17 May, 2010, 11:30:57 AM »

Дааааааааа - и като гледам какво правят американците - имало 1 000 000 деца обхванати само в едната програма за обучение по голф...  Shocked

niki
Sr. Member

View Profile
« Reply #14 on: 17 May, 2010, 05:06:48 PM »

Вярно е за детските програми. Голяма част са безплатни или с номинална такса. Парите идват от частни дарения и от дарения на PGA Tour и другите профи лиги. По време на телевизионните предавания на турнири има яко реклами на разните програми кат Play GOlf America и The First Tee. Има и отделни програми и програмки в различни голф клубове и игрища (викат им клиники). Така зарибяват родителите да си купят частни уроци, но има и курсове по много седмици, които са безплатни за децата.
Аз сега се опитвам да намеря безплатен вариант поне за начални уроци за моя синковец. Tой е мъничък още (2 години и 2 месеца), но проявява голям интерес и търпение когато играем на полянката в парка или в двора. Сам си забива тее в земята, слага си топчето и после го удря. Има си малък 9-айрън и патър. Малко са му тежки, но той упорито се питва да ми подражава и се получава. Това лято ще го водя поне веднъж седмично и ще видим как се развива. Може би след година/две някой учител ще го вземе за уроци. Те обикновено не работят с деца под 4-5, защото е трудно да ги обучаваш такива пумпали.
Pages: [1] Print 
« previous next »
Jump to: