Форум на българските голфъри
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
22 June, 2017, 10:29:45 PM

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
2880 Posts in 269 Topics by 301 Members
Latest Member: htihabhf
* Home Help Search Login Register
+  Форум на българските голфъри
|-+  Информация
| |-+  Екипировка
| | |-+  Въпроси!!!
« previous next »
Pages: [1] Print
Author Topic: Въпроси!!!  (Read 2812 times)
David95
Newbie
*

View Profile
« on: 11 April, 2010, 09:04:51 PM »

Здравейте! Аз съм Дейвид и съм на 14 години. На 13-ия ми рожден ден баба и дядо ми подариха един голф сет и много се запалих по голфа и искам да знам моя стик какъв е и какви други стикове има и за какво служат и тия термини да ми ги кажете, че ме заболя главата докато ги произнеса  Grin Grin Grin . Кажете какви стикове има и номерации и там съкращенията какви са.

Ето снимки на голф сета ми:

Clubmaker
Sr. Member

View Profile
« Reply #1 on: 12 April, 2010, 05:09:34 AM »

Това изобщо не е голф сет, а менте за украшение. Може да си го ползваш само в къщи на килима и внимавай да не го изкривиш!  Grin

... and keep the head down!
Taylor
Full Member

View Profile
« Reply #2 on: 12 April, 2010, 09:47:20 AM »

Добре дошъл! Smiley Прегледай подробно форума и може би ще намериш отговори на повечето си въпроси. А ако не - питай. Пожелавам ти за следващия рожден ден да получиш истински сет голф клъбове Grin
Clubmaker
Sr. Member

View Profile
« Reply #3 on: 12 April, 2010, 11:59:42 AM »

В голф сета / пълен! / са 14 стика и изглежда приблизително така

David95
Newbie
*

View Profile
« Reply #4 on: 12 April, 2010, 01:45:05 PM »

Добре! А моя стик какъв е (имам предвид дали е патър,айрън или нещо подобно) и ми кажете какви други стикове има и как се казват и съкращенията.
niki
Sr. Member

View Profile
« Reply #5 on: 12 April, 2010, 05:14:05 PM »

Е, браво бре! Вие го емнахте момчето безпощадно като човека, дето питаше къде да игре гол.

Давиде, здрасти брато - и добре дошъл при голф ентусиастите. Твоят подарък е патър - ползва се на т.н. грийн за добутване на топката в дупката. Вярно е, че това е декоративен подарък, но може да се ползва на килима за домашна подготовка. Трябва ти голф топче, равномерен мокет и тази подкова в комплекта за цел. Добрите голф учители започват уроците си с постигането на крайната цел - вкарването на топката в дупката - и съответно с патинг-а. Така, че сглоби си го патъра, и си го ползвай наволя. Ако ти е интересно, отиди до тренировъчното на спoртна академия или направо на Равно Поле и там питай за уроци и т.н.
Определено прочети старите постове от форума тука - има мноооого инфо. И пак си задай въпросите. Нищо, че сте се получи повтаряне. Време е за освежаване на познанията на всички участници.
Успех.
niki
Sr. Member

View Profile
« Reply #6 on: 12 April, 2010, 05:32:46 PM »

А сега накратко за cтиковете:
От снимката на Clubmaker се виждат добре Driver (драйвър) и другите три метални Woods (не Тигъра aми т.н. уудс или дървени клъбове). Те навремето са били правени от дърво и укрепвани с метални пластинки и им е останало названието. Сега се правят от титанови сплави, а дръжките от метал или супер-олекотена графитна технология. Използват се за по-дaлечни удари, най-често от т.н. тий бокс (или началната права на всяка дупка).

Да си призная, не знам официалните преводи на български на по-голямата част от термините в голфа и сигурно са ми смешни обясненията.

Добре се вижда и патъра (пролича малко на чук на снимката).
След това са т.н. Irons (айръни) - те са останалите 9 на снимката с лeко триъгълна форма на главите. Тези с по-голям ъгъл/наклон спрямо хоризонтала са за по-къси удари, но затова пък са с по-големи номера. Уф... взе да става сложно.
Kак си с английския, да ти дам link да попрочетеш?
Clubmaker
Sr. Member

View Profile
« Reply #7 on: 12 April, 2010, 05:54:13 PM »

Трябва ти някоя книжка да прочетеш, за да имаш представа... тук има коментари http://bg-golfer.net/forum/index.php/topic,44.0.html

niki
Sr. Member

View Profile
« Reply #8 on: 14 April, 2010, 03:53:07 PM »

Давиде, къде се изгуби? Да не си се отказал от участие във форума? Надявам се, че четеш старите постове, които ти препоръчахме. Пиши си впечатленията и въпросите и ще отговаряме.

Сглобил ли си подаръка си?
David95
Newbie
*

View Profile
« Reply #9 on: 14 April, 2010, 05:15:30 PM »

Не не съм се отказал и съм чел старите постове но имам много за учене и уроци и не сядам много на компютъра иначе съм си го зглобил и играя в нас и мерси за информацията. А да ви питам сега ще си поръчвам от www.golfmagazin-bg.com и ми кажете какво първо да си поръчам.
Clubmaker
Sr. Member

View Profile
« Reply #10 on: 14 April, 2010, 06:02:23 PM »

Честно казано имайки предвид възрастта ти, не си за детски, не си и за мъжки комплект. Колко си висок?

David95
Newbie
*

View Profile
« Reply #11 on: 14 April, 2010, 07:30:57 PM »

Еми май 1.50м или по-висок незнам отдавна не съм се мерил трябва да се премеря и ще ви кажа.
Clubmaker
Sr. Member

View Profile
« Reply #12 on: 15 April, 2010, 09:02:21 AM »

Мъжки сет ще ти е дълъг и гриповете ще са ти дебели. Затова не ти го препоръчвам. Най-добре си купи пълен дамски сет, за да тренираш нормално. Няма нужда да се правиш на мъж и да си против дамските - и аз ползвам дамски 3 ууд 17 градуса за удари с по-висока треактория. И други мъже ползват дамски глави за стикове, заради по-подходяща последователност на лофтовете. После след 2-3 години може да смениш шафтовете и да добавиш нов драйвър, 3 и 5 ууд и някой хибриден. Другият вариант е да започнеш с няколко стика, както започнах аз в началото, а после да си купиш сет като се понаучиш.

ivo_jpm
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #13 on: 17 April, 2010, 08:26:21 PM »

Здравей,

аз мисля, че имам подходящ сет за теб (Dunlop MX 2), който е по-къс от стнадртнич мъжки (може би е  junior, не знам).
Ще си купувам нов (мислех този да го удължавам), а този мога да ти го продам.
Ако имаш интерс пиши ми.

Поздрави,
Иво
Pages: [1] Print 
« previous next »
Jump to: