Форум на българските голфъри
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
21 September, 2017, 12:36:38 PM

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
2880 Posts in 269 Topics by 303 Members
Latest Member: dbwvkhb
* Home Help Search Login Register
+  Форум на българските голфъри
|-+  Информация
| |-+  Игрища
| | |-+  Правец Голф и Спа
« previous next »
Pages: 1 [2] 3 4 Print
Author Topic: Правец Голф и Спа  (Read 12178 times)
qpr
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #15 on: 08 July, 2010, 07:25:57 PM »

Хубави снимки, браво! Вярно, скъпичко е да се играе в БГ, но пък като ги гледам тези снимки, Гленийгълс просто бледнее - и Кралското игрище, и Сентенари, и...
Дано по-бързо голфът стане масов спорт в БГ.

WE ARE QPR!
Борис
Jr. Member
**

View Profile WWW
« Reply #16 on: 12 July, 2010, 07:11:35 AM »

По молба на Грег, прилагам официална Покана от Бремар Голф за откриването на Правец Голф Корс.

Да ни е честито новото национално игрище!!!
(е в Правец е все пак)

http://bggolftours.com/Media/Open_Days_BG.pdf
Greg
Sr. Member

View Profile
« Reply #17 on: 12 July, 2010, 10:35:31 AM »

Благодаря за инфото Боре. Ще бъдем там за откриването и ще споделим впечатления.
Clubmaker
Sr. Member

View Profile
« Reply #18 on: 12 July, 2010, 01:47:47 PM »

Ако се изкуша, може да си разкарам задника до там. Само че гледам искат и сертификат, да те пуснат на игрището да играеш...

... and keep the head down!
Medy
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #19 on: 19 July, 2010, 02:00:00 PM »

Clubmaker, за първия ден  (23 юли) не се споменава, че искат сертификат. Най-вероятно защото е работен ден и не очакват много посетители.
Борис
Jr. Member
**

View Profile WWW
« Reply #20 on: 20 July, 2010, 06:27:28 PM »

9-hole Texas Scramble

23.07.2010

15.00  Beginning of the event at the Pravets Golf Academy
Pravets Golf Club Team will be expecting you ready for play in front of the Pravets Golf Academy*

15.30 Registration and practice at the driving range

16.30 Directing groups to their starting holes

17.00 Shot Gun. Beginning of the golf contest

19.30 End of the contest

20.00 Informal Closing Ceremony and prize giving

20.30 Informal Reception for the participants of the Everyone Can play Golf Experience in the Main Restaurant of the RIU Pravets Resort

24th & 25 July 2010
Open Days – free of charge golf facilities

* Follow Street Signs to the Pravets Golf Club
* Please, come dressed for play
Jerry
Global Moderator
Sr. Member

View Profile
« Reply #21 on: 23 July, 2010, 08:21:52 AM »

Аз събота и неделя съм там, като гледам то повечето форумци ще сме там  Wink

Better in the ROUGH than in the OFFICE!
Clubmaker
Sr. Member

View Profile
« Reply #22 on: 23 July, 2010, 11:07:58 AM »

По план ще съм там в събота към 10 часа... Cheesy

Greg
Sr. Member

View Profile
« Reply #23 on: 23 July, 2010, 12:03:41 PM »

И аз към 9.00-9.30. Г-жа Нора Димитрова от Правец голф може да ни спретне турнирче ако се съберем повечко хора. Моята група от София за сега е от 5 играча (4 от форума). Май утре ще разберем кой може да играе а не само да пише ерудирано във форума Smiley .
Medy
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #24 on: 23 July, 2010, 07:33:14 PM »

Сега се връщам оттам. Разочарована съм заради това че не можах да играя в турнира и не успях да усетя игрището. Мой пропуск е че не си запазих час през седмицата. Оказа се че всички групи са предварително запълнени. Драйвинг рейнджа е ОК. Непрекъснато зареждаха с нови топчета.

Има обаче още много работа да се върши. Пътинг грийн няма. По Клъб хауза още се работи и имаше строители. Трудно е да си закараш количката от паркинга до драйвинг рейнджа, защото пътеката е от ония груби бетонни  ажурни блокчета които обикновено се ползват за паркинг, а после за разкош газиш малко из пясък.  Заради страшната горещина организаторите се бяха постарали и бяха осигурили вода, безалкохолни, вино и т.н. за всички. Явно се е разчуло че се раздава безплатно пиене, защото по едно време дойдоха доста от местните хора от съседните къщи  Smiley. Едно семейство дойде да се снима с клъбовете ми, а една напориста пенсионерка направо ми ги поиска да поиграе с тях като и покажа това онова, защото "сега и е паднало да поиграе безплатно"  Smiley.

Който е успял и да поиграе, нека разкаже повече за самото игрище.

Така и не останах за награждаването защото жегата ме изтощи.
qpr
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #25 on: 23 July, 2010, 09:43:50 PM »

eeeee вие всички ли сте в България, освен Niki де? Завиждам ви направо, че може да се виждате и да играете заедно...  Smiley
аз ако стана рано, ще отида на short-game centre, иначе на драйвинг рейнджа пак...
« Last Edit: 23 July, 2010, 10:20:47 PM by qpr » Logged

WE ARE QPR!
Greg
Sr. Member

View Profile
« Reply #26 on: 24 July, 2010, 06:52:44 PM »

И аз днес бях там. Направихме едно флайтче с Clubmaker. Борис, ivo_jpm и Goos също бяха на флайт два назад. Въпреки нормалната за сезона жега форумците се потрудихме яко. Но като изключим Борис който до предпоследната дупка вече беше направил 5 пара (браво Боре!!!) останалите май бяхме победени от новото игрище Sad . Общото ми мнение за игрището е - мнооооого интересен дизайн. Разнообразен релеф и умно поставени бункери пълни с бял пухкав пясък. На 3-та успях да опитам бункерите като приземих топката в десния грийнсайд бункер и сътворих "пържено яйце" което ми струваше +2 удара в картата Sad . Игрището според мен е от тия дето ги наричат "лесно бърди - труден пар". Ако се държиш на феъруейя и не влезеш в бункер е лесно. Но влезнеш ли в беда - жална ти майка. Грийновете бяха доста твърди и не поемаха радушно топката - два от тях направо ми я избутаха назад. Направих средно 2 пътинга на грийн но с добро четене може да се постигнат много добри резултати на грийна.

Според горната схема играхме 1,2,3,6,7,8,9,10 и 18-та. По-забележителните по мое мнение дупки са:

7-ма - ударът ти от тиито е през водата като виждаш малка част от феъруейя; после става лесно стига да не хванеш грийнсайд бункера.

8-ма - култовата дупка; вода отвсякъде на грийна но пък той е доста голям и ако избереш верния клъб си на него; аз малко се презстраховах и го подминах но с добър чип и късметлийски път от фринджа спасих пара Smiley

10-та - такова струпване на феъруей бункери не съм виждал; направо те примамват да ги прескочиш за по-направо; Clubmaker опита първия и последния Sad ; аз чинно ги заобиколих но за жалост ъпроуча ми прескочи грийна

18-та - дървото в средата на феъруейя, което аз веднага нарекох "дървото на Айзенхауер" и му минах през короната с драйвера опеделено е в съображение; ако се опиташ да минеш вдясно рискуваш да стигнеш десния раф; истината е удар отляво-надясно или отдясно-наляво но това за сега не е във възможностите ми Smiley
« Last Edit: 24 July, 2010, 07:31:10 PM by Greg » Logged
Clubmaker
Sr. Member

View Profile
« Reply #27 on: 24 July, 2010, 07:21:00 PM »

Малко фотосесия...

« Last Edit: 24 July, 2010, 07:28:20 PM by Clubmaker » Logged

Любомирчо
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #28 on: 24 July, 2010, 07:29:19 PM »

Ако някой може да даде информация за дупките ще съм му много благодарен -.- смисъл такъв: Дължина на дупките от различните tee box-ове,Stroke Index, и такива неща дето са по Score Card-a ;]]]]

Най-важният удар

Е СлЕдВаЩиЯ
Greg
Sr. Member

View Profile
« Reply #29 on: 24 July, 2010, 08:01:31 PM »

Готово Любомирчо,
това са данните на Yellow tee box, което за сега е най-дългото tee от което може да се играе:
/втората колона Hole е по номерацията на дупките в схемата по-горе /
//провери си private messages че и аз имам едно подобно питане към теб за BlackSeeRama което си пропуснал//

Hole                Hole                Par                Distance                Stroke Index
                1                1                5                428                2
                2                2                4                299                5
                3                3                3                108                9
                4                6                4                295                7
                5                7                4                284                6
                6                8                3                117                8
                7                9                4                361                4
                8                10                4                385                1
                9                18                4                379                3
« Last Edit: 24 July, 2010, 08:45:54 PM by Greg » Logged
Pages: 1 [2] 3 4 Print 
« previous next »
Jump to: