Форум на българските голфъри
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
25 September, 2017, 10:03:46 AM

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
2880 Posts in 269 Topics by 303 Members
Latest Member: dbwvkhb
* Home Help Search Login Register
+  Форум на българските голфъри
|-+  Информация
| |-+  Екипировка
| | |-+  Облекло BALENO
« previous next »
Pages: [1] Print
Author Topic: Облекло BALENO  (Read 3797 times)
Eclips3
Newbie
*

View Profile
« on: 16 March, 2010, 03:33:30 PM »

Здравейте скъпи приятели на голфа!

От зимата се навивам да започвам да играя и най-накрая започва да идва дългоочакваната пролет и трябва да започвам да се оборудвам!  Smiley

Предлагат ми дрехи от тази фирма "http://www.armadapontica.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage_new&product_id=107&category_id=29&manufacturer_id=12&option=com_virtuemart&Itemid=85" BalenO, белгийски са, цените са добри и съм решил да си взема от тях.

Моля посъветвайте ме какви екипи да си взема за целия сезон.

Благодаря предварително
Medy
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #1 on: 16 March, 2010, 05:56:41 PM »

Eclips3, марката която коментираш не ми е позната, но има поне 5-6 марки, които са доста популярни с облекла за голф. Една от любимите ми е италианската Conte of Florence. Това е сайта им http://www.conteofflorence.com/#/style/golf
Преди имаха магазин в ЦУМ, но за съжаление го затвориха. Max Sport също мисля продават техни неща. Най-добре е да отидеш в някой от Pro Shop-овете към действащите голф клубове. Изборът не е голям, но ще получиш добри съвети и ще се ориентираш за марки и типове екипировка. В Равно поле със сигурност ще намериш каквото ти трябва за начало.
Taylor
Full Member

View Profile
« Reply #2 on: 16 March, 2010, 07:04:53 PM »

Eclips3, марката която коментираш не ми е позната, но има поне 5-6 марки, които са доста популярни с облекла за голф. Една от любимите ми е италианската Conte of Florence. Това е сайта им http://www.conteofflorence.com/#/style/golf
Преди имаха магазин в ЦУМ, но за съжаление го затвориха. Max Sport също мисля продават техни неща. Най-добре е да отидеш в някой от Pro Shop-овете към действащите голф клубове. Изборът не е голям, но ще получиш добри съвети и ще се ориентираш за марки и типове екипировка. В Равно поле със сигурност ще намериш каквото ти трябва за начало.
Съвета на Мedy е много правилен за Pro Shop-a, а може и да погледнеш какво се предлага on-line. Из форума има много добри сайтове от които пазаруват колегите. Аз специално съм много доволен от Golfsmith.com - там можеш да намериш всичко което ти трябва. Wink
niki
Sr. Member

View Profile
« Reply #3 on: 17 March, 2010, 05:49:41 PM »

Хайде и аз да се намеся: според мен най-важната част от облеклото са обувките. Всичко друго е просто част от етикета. Важно е и да има човек на удобно стабилно яке за дъждовни условия (особено пролетно и есенно време) и да е облечен топличко. Разбира се, всеки си има различна издържливост на студ, но игра на голф при около 12-15 градуса може да доведе до сериозни контузии ако важни стави и мускулни групи са полу-замръзнали поради несъобразено с условията (но пък модерно) облекло. Просто има големи периоди на чакане и неактивност между ударите и един по-студен порив на вятъра или малко дъждец са способни да те накарат да се чувстваш мизерно и вдървено. И от там почват едни безкрайни оплаквания и извинения... И удоволствието от играта се губи. За резултатите да не говорим.
Аз обикновено при под 20 градуса играя с дълъг ръкав и панталон. При над 20, си имам в чантата един дълъг ръкав за всеки случай. Но пък аз съм си изнежено мамино момче. Просто смятам, че най-стабилни резултати се постигат когато тялото се чувства удобно и затоплено и затова отдавам такова значение на това.
Eclips3
Newbie
*

View Profile
« Reply #4 on: 19 March, 2010, 03:46:11 PM »

Благодаря за отговорите. Мисля, че niki е много прав относно нуждата от стабилно водоустойчиво и топло яке, знам за много хора, които като започне да ръми на игрището или се прибират или се разболяват ако останат да играят. Факторите топлина и комфорт също са от голямо значение, иначе се губи удоволствието от играта. Фирмата Conte of Florence е наистина страхотна, но водоустойчивите им якета са от порядъка на 220 евро, а обикновени фланелки с къс ръкав 100 евро... Не мисля, че е нужно да се дават толкова много пари за име. Това първото яке от каталога, което се казва Orlando е водоустойчиво, дишащо и еластично, цената му е около 220 лв. доколкото знам. Панталона също е водо- и ветроустойчив и за него знам че е под 200 лв. Какво мислите за този комплект, как му е цената? Какво друго ще ми препоръчате от каталога?

Поздрави! Smiley
niki
Sr. Member

View Profile
« Reply #5 on: 19 March, 2010, 04:47:56 PM »

Тези каталози не си поплюват. Цените са им бая надути. Аз съм свикнал на голф екипировка и олекло на супер народни цени в Щатите, но това е поради жестоката конкуренция на поне 20-тина солидни производители и предлагането във всеки магазин със спортен щанд и в различните специализирани спортни и голф магазини. От тази гледна точка, $140 (около 200 лева) за яке или панталон ми се вижда огромна цена. Трябва да ги има тези същите продукти по-евтино някъде.

Но, ако наистина такава продукция е трудно достъпна и пазара не е конкурентен, тогава може и да няма човек много избор и да трябва да цака големите кинти. Лошото му е, че от каталог не можеш да го облечеш предварително и да прецениш дали ти е удобно.

Eclips3, аз на твое място бих посетил pro-шопа на Равно Поле и на Пирин Голф първо преди да поръчвам от каталог. Особено за обувки!

Това е. Днес си вземам следобеда почивен полу-ден и отивам да играя на игрището на Dr J (Julius Erving - бившата мега-звезда от NBA го купи това игрище преди няколко години и сега там често играят Michael Jordan и други гъзари, но аз не съм ги засичал).
www.celebritygolfclub.com
Clubmaker
Sr. Member

View Profile
« Reply #6 on: 19 March, 2010, 06:30:02 PM »

Аз съм пазарувал от този сайт на прилични цени.  http://www.thesportshq.com/mens-waterproof-clothing.aspx Ако има някой мераклия да направим обща поръчка, за да е по-евтин транспорта...

... and keep the head down!
qpr
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #7 on: 19 March, 2010, 09:04:31 PM »

Този сайт е обсъждан досега тук поне 10 пъти. Има и хубави неща, даже в момента има пак поредните големи отстъпки в цените. За аматьори като нас бих казал е много добър относно облекло и принадлежности. Последно от тяф си купих 2 чифта слънчеви очила с доставката общо 10 паунда, тъй като освен голфа ходя на Формула 1 и тенис, така че си струваше покупката. Ето сега например имат поло блузки по 5-6 паунда Woodwarm, добри са.  Smiley

WE ARE QPR!
niki
Sr. Member

View Profile
« Reply #8 on: 08 April, 2010, 03:33:25 PM »

Получих днес следния емейл от Равно Поле:

Разпродажба с 50% отстъпка на колекции облекла и клъбове

„Св.София” Голф Клуб и Спа  обявява разпродажба до края на голф сезон 2009 (до 30 април,2010) в голф магазина си на обувки, голф облекла и клъбове.
С  50% намаление се продават определени марки голф обувки , голф облекла колекции до 2009, клъбове модели до 2008 г, включително.

Припомняме ви, че работното време на голф магазина е:
8:30 – 19:00  - Понеделник - Петък
8:00 – 19:00 – Събота и Неделя

С уважение,
\"Св. София\" Голф клуб и Спа
Pages: [1] Print 
« previous next »
Jump to: