Форум на българските голфъри
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
20 July, 2017, 10:30:55 PM

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
2880 Posts in 269 Topics by 301 Members
Latest Member: htihabhf
* Home Help Search Login Register
+  Форум на българските голфъри
|-+  Информация
| |-+  Правила
| | |-+  Игра на грийна ...??
« previous next »
Pages: [1] Print
Author Topic: Игра на грийна ...??  (Read 3109 times)
barnabi
Newbie
*

View Profile
« on: 27 October, 2009, 07:09:32 PM »

Мъчи ме един въпрос .... (поразчетох се из правилата - мешани англ и бг (респект за превода), ако трябва и аз мога да ги оправя - някак си да изпъкне бг текста- др цвят, болд или др)

... когато вече сме на грийна задължително ли е да се играе с пътъра или са позволени и други клъбове (др тип удари)? Huh
Jerry
Global Moderator
Sr. Member

View Profile
« Reply #1 on: 27 October, 2009, 07:53:17 PM »

За задължително, не е задължително... ама то и супата не е задължително да се яде само с лъжица ама май всички така я ядем  Grin

Better in the ROUGH than in the OFFICE!
Борис
Jr. Member
**

View Profile WWW
« Reply #2 on: 28 October, 2009, 07:53:47 PM »

Жоре, личи си, че доста време прекарваш по грийновете, явно за това и закуска си носиш да хапнеш Smiley
niki
Sr. Member

View Profile
« Reply #3 on: 29 October, 2009, 04:53:25 PM »

Аз съм виждал на професионален турнир как се ползва уедж на грийна. Пича трябваше да пътира през раф-а за да стигне до дупката (поради странната форма на грийна) и предпочете да прескочи този участък вместо да рискува да пътира през него.

Освен това, хора са печелили турнири пътирайки с драйвера си след като са повреждали патъра си в изблик на гняв. Веднъж като поизкривиш дръжката и си длъжен да обявиш cтика си за out of play.
barnabi
Newbie
*

View Profile
« Reply #4 on: 20 April, 2012, 07:10:20 PM »

Да обобщим набързо - на грийна мога да си играя с който си си искам стик!

Питам, защото гледах Волво Опън в Китай и такъв вятър ги духашееееее .............. Та всички (от това, което аз гледха) бяхя достаааааааааааа далеч от дупката. Всички се опитваха с пътъра от грийна, макар че беше доста (не мога да преценя даже и приблизителната дистанция) далече от дупката....

Въпроса ми е: мога ли да чип-на на грийна? Имайки 8 - 12 м (и повече) до дупката? Или трябва да играя с пътъра ....... (`ми не намерих правило, което да казава - На грийна - пътър)Huh

Е, вярно - супата с лъжица, ама все пак ........(мо`е да я пием)!
Clubmaker
Sr. Member

View Profile
« Reply #5 on: 21 April, 2012, 04:27:31 AM »

По нормално е да се ползва някой ууд вместо уедж, заради по-малкия лофт и за да не повредиш тревата на грийна. И замахът е символичен. Не би трябвало да имаш проблеми с патъра дори и на 20-25 метрови удари. Ако не ти се удават големите дължини, опитай с патъри с по-тежка глава - 360 грама.
« Last Edit: 21 April, 2012, 08:41:54 AM by Clubmaker » Logged

... and keep the head down!
Любомирчо
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #6 on: 23 April, 2012, 12:04:28 AM »

http://www.youtube.com/watch?v=8KQ3PDDhFuw

Можеш да играеш с каквото искаш.. стига след ударът да си поправиш щетата по грийна ..

Най-важният удар

Е СлЕдВаЩиЯ
Pages: [1] Print 
« previous next »
Jump to: