Форум на българските голфъри
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
30 May, 2017, 03:30:46 AM

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
2879 Posts in 269 Topics by 301 Members
Latest Member: htihabhf
* Home Help Search Login Register
+  Форум на българските голфъри
|-+  Турнири
| |-+  По света
| | |-+  Обявиха голфърите за турнира Seve Trophy
« previous next »
Pages: [1] Print
Author Topic: Обявиха голфърите за турнира Seve Trophy  (Read 1662 times)
Taylor
Full Member

View Profile
« on: 19 September, 2009, 05:22:30 PM »

Дванайсет от най-добрите 50 играчи в световната ранглиста ще вземат участие в провеждащия се следващата седмица турнир Seve Trophy между отбора на Великобритания и Ирландия и този на Континентална Европа, обявиха организаторите. Световният номер 5 Хенрик Стенсон  ще е сред основните козове на капитана Томас Бьорн в надпреварата във Версай, която ще се проведе от 24 до 27 септември.

Компания на Стенсон ще правят още шведските му сънародници Робърт Карлсон и Петер Хансон, датчаните Андерс Хансен, Сьорен Хансен и Сьорен Киелдсен, испанците Гонсало Фернандес-Кастаньо, Мигел Анхел Хименес и Алваро Кирос, както и италианецът Франческо Молинари.

В сборния тим на Великобритания и Ирландия с капитан Пол Макгинли влизат англичанинте Ник Дохърти, Саймън Дайсън, Рос Фишър, Робърт Рок, Антъни Уол, Стив Уебстър, Оливър Уилсън и Крис Ууд, както и северноирландците Рори Макилрой и Греъм Макдауъл.

Турнирът ще се проведе в четири състезателни дни по подобие на Ryder Cup.   
Wink
Taylor
Full Member

View Profile
« Reply #1 on: 30 September, 2009, 10:04:10 AM »

Пореден триумф на Великобритания и Ирландия на Seve Trophy

Отборът на Великобритания и Ирландия спечели петата си поредна титла от турнира Seve Trophy, който се проведе във Франция. Тимът, ръководен от капитана Пол Макгинли, се справи със състава на Континентална Европа с 16½:11½, като бе безкомпромисен в първите три дни и се нуждаеше от само две победи от десетте сблъсъка на сингъл в последния кръг.

Титлата бе завоювана още в първите два мача, след като Рори Макилрой се справи със световния номер 5 Хенрик Стенсон (Швеция), а Греъм Макдауъл надделя над миналогодишния европейски номер 1 Робърт Карлсон с 3&2. Макилрой направи ийгъл и пет бърдита, а Стенсон се прояви с ийгъл и четири бърдита, но направи и двойно боги.

"Ще излъжа, ако кажа, че ръцете ми не трепереха на грийна на последната дупка, призна 24-ият в света Макилрой. - Резултатът е чудесен и съм много щастлив, че съм част от този отбор."

Стенсон сподели, че цяла седмица е имал проблеми със суинга си, но все пак призна превъзходството на своя млад съперник в последния ден. "Рори подобрява играта си всеки ден и очаквам да е в състава за Ryder Cup през следващата година, коментира шведът. - По време на играта даже му споделих, че няма да имам нищо против да прави подобни впечатляващи изпълнения и през октомври догодина", завърши с усмивка Стенсон.

Легендарният Севериано Байестерос, който е петкратен мейджър шампион и е основател на отборната надпревара, все още се възстановява от операциите по отстраняване на мозъчния тумор. Въпреки че не присъства на церемонията по награждаването, той поздрави голфърите със специално обръщение. "Тъкмо приключих радиотерапията. Надявам се до един месец да съм добре. Ще чакам с нетърпение да видя всички вас на седмото издание на турнира Seve Trophy след две години".
Wink
Pages: [1] Print 
« previous next »
Jump to: