Форум на българските голфъри
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
20 July, 2017, 10:33:23 PM

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
2880 Posts in 269 Topics by 301 Members
Latest Member: htihabhf
* Home Help Search Login Register
+  Форум на българските голфъри
|-+  Информация
| |-+  Правила
| | |-+  Hole in One - написването на "неписаните правила" за Бг
« previous next »
Pages: [1] Print
Author Topic: Hole in One - написването на "неписаните правила" за Бг  (Read 3680 times)
Jerry
Global Moderator
Sr. Member

View Profile
« on: 02 February, 2009, 10:03:57 PM »

И тъй като откривайки сезона този уикенд, при температури близки до 0-та и замръзнали грийнове, ми се случи почти да направя "hole in one" - е, да кажем че топката спря на около 30-40 см от дупката, но се търкаляше точно в посоката на пина, а тези, които бяха с мен на тии-бокса докато се ролваше топката по грийна крещяха "Ияааа--ияаааа-яааа" а после като спря "Оооуууу" и "Ууууух" (каква емоция от немци  Grin  Grin) - та в този момент се запитах да се радвам ли или да съжалявам че не влезе тази топка. Защо да се радвам - защото има правила за "hole in one" в Германия (всъшност варират в различните клубове но като цяло са ясни) - или плащаш играта на всички, които са с тебе или даряваш пари за някакво благотворително мероприятие, което клуба организира (м/у 60 и 120-130 евро)
 За Англия съм чувал, че трябва да почерпиш с питие всички в клъбхауса след играта.
 За Япония не питайте - трябва да купиш скъпи подаръци (от порядъка на $500-$1000  Shocked) на всички, от твоя флайт..
 За Щатите не знам как е - Ники може да сподели...

Та приказката ми беше как е в България - има ли неписани правила за "hole in one" и ако да какви? Ако има дайте да ги напишем тук та да се знаят.
 Ако пък още няма нещо конкретно - дайте пък да измислим нещо оригинално, автентично и нестандартно? Защо пък да не сме различни?

« Last Edit: 02 February, 2009, 10:05:29 PM by Jerry » Logged

Better in the ROUGH than in the OFFICE!
rookie
Sr. Member

View Profile
« Reply #1 on: 03 February, 2009, 09:07:40 AM »

Профитата на турнирите печелят на някои дупки лека кола за "hole in one", пък на тебе щеше да ти дойде много евтина играта  Cheesy... Да не смее човек и да направи такъв удар / исках да кажа, че аз затова не ги правя тия  "hole in one"  Grin Grin Grin / То почерпката си е почерпка, ама пък чак и подаръци да правиш като в Япония - щеше да ни излезе още по евтинко...  Grin

Fore!
niki
Sr. Member

View Profile
« Reply #2 on: 04 February, 2009, 02:51:11 PM »

Тука у Щатите май също черпиш наред в клъбхауса ако направиш ас. В някои клубове правели фонд за такива случаи и първият направил ас, получавал парите. Така, той успявал да плати пиенето на всички.

Други пък си купували застраховка за hole in one. Явно в по-тузарските частни клюбве си е доста голям разход да почерпиш всеки с по 30-40 доларови напитки. Но пък този, който си купи такава застраховка трябва да е някъв много арогантен тип и миже и да се уручаса и да не направи ас никога.

Аз лично нямам още такъв подвиг... Но и не съм правил орле на par 5.

Има още върху какво да работим...
Jerry
Global Moderator
Sr. Member

View Profile
« Reply #3 on: 04 February, 2009, 03:06:53 PM »

Сега вие да не останете с впечатлението, че аз праскам асове на всяка крачка  Grin - аме все вярвам, че един ден вятъра ще духне точно във вярната посока или ще има някоя бабунка дето ще отклони топката накъдето трябва и тя ще вземе пък влезе...
Нали надеждата умира последна  Wink  Wink  Wink

Better in the ROUGH than in the OFFICE!
Борис
Jr. Member
**

View Profile WWW
« Reply #4 on: 04 February, 2009, 06:53:20 PM »

Здрасти,
До колкото знам до сега на Равно Поле до сега са правили само два hole-in-one. Аз помня първия преди две години, когато Емо Марков заби на 6та. Още му помня нахилената физиономия.

Е после доста се изпоти щото всички пиха шампанско, НО предполагам чувството е било върховно.

Наздраве!
rookie
Sr. Member

View Profile
« Reply #5 on: 05 February, 2009, 09:15:44 AM »

Grin Затуй по-добре 2-3 бърдита, отколкото 1 холинуан  Grin

Fore!
rookie
Sr. Member

View Profile
« Reply #6 on: 06 February, 2009, 05:43:14 AM »

Виж тия хора какво правят - дават награда за първи "hole in one"  Grin  http://www.hiseman.com/ahimages/playgolfnorthwickpark_adriancafaro_jamesbourkeaged10.jpg

Fore!
teetime
Newbie
*

View Profile
« Reply #7 on: 12 August, 2011, 10:40:57 PM »

Na Alianz Open prez juni tazi godina w Pirin Golf imashe na wseki uchastnik podarqk ot Allianz-zastrahowka "Hole in One" za 100 lv. Pone na tozi turnir Allianz leko se otqrwa :-)
Pozdrawi
teetime
Pages: [1] Print 
« previous next »
Jump to: