Форум на българските голфъри
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
19 September, 2017, 03:30:41 PM

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
2880 Posts in 269 Topics by 303 Members
Latest Member: dbwvkhb
* Home Help Search Login Register
+  Форум на българските голфъри
|-+  Информация
| |-+  Техника
| | |-+  Как да подобрим играта си през off season
« previous next »
Pages: [1] Print
Author Topic: Как да подобрим играта си през off season  (Read 2470 times)
niki
Sr. Member

View Profile
« on: 14 January, 2009, 05:38:06 PM »

Тъй като е зима, повечето голф ентусиасти не могат да тренират или играят... И все пак не е задължително да чакаме пролетта със скръстени ръце.

Интересно ми е, какво правят повечето от вас по този въпрос?

Аз живея в Atlanta и реално мога да тренирам и играя и през зимата. Малко е хладничко, но има поне по една или две седмици през декември, януяри, и февруари с температури около и над 10 по целзий.

Когато е твърде студено, аз тренирам  puttting  в къщи на килима. Понякога и на балатума за да имитирам условията на някои по-бързи гринове. Още, тренирам си движението на суинга без стик в ръцете, като обръщам внимание на темпото и на синхрона между ръцете, раменете и тялото и на балансираното завършване на суинга.

На килима може е да се тренира чиппинг със stick и топка. Много е важен елемента на солиден контакт при чиппинг, което помага и за дългите удари. И все пак, внимавайте да не потрошите мебелите!  Shocked
Jerry
Global Moderator
Sr. Member

View Profile
« Reply #1 on: 14 January, 2009, 09:05:33 PM »

niki,

радвам се, че имам съмишленици. Ето какво съм поствал тук:

http://bggolfer.net/forum/index.php/topic,18.0.html

Ами аз си праскам и удари вкъщи с едни меки дунапренени топки, дето си ги донесох от Япония (преди имах едни от Щатите ама тия японските са много по-меки и по-безопасни).
 Забелязах, че японците имат много джаджи, предназначени за тренировки вкъщи. При тях нали е малко проблематично да се добереш до игрище, а са много запалени по голфа и те....

Иначе аз съм минавал през твое село (Атланта де) - веднъж, ама беше лятото и беше голяма жега. Но ударихме с колегата веднъж 9 и веднъж 18 дупки на Stone Mountain (не може да не го знаеш).

« Last Edit: 14 January, 2009, 09:09:14 PM by Jerry » Logged

Better in the ROUGH than in the OFFICE!
rookie
Sr. Member

View Profile
« Reply #2 on: 15 January, 2009, 09:32:47 AM »

Аз въпреки студа - и под -10 градуса сутрин си правя лека физзарядка с по някой суинг на двора  Grin Wink. Ниските температури изобщо не са проблем. Обличам един анцунг и върху него едно меко горнище подобно на суичер - това не затормозява изобщо суинга. Другото което ви препоръчвам - няма по-добри условия за трениране на добре балансиран суинг от замръзнала повърхност! Тогава усещате баланса и се стремите към него, а не разчитате на опората на краката... Миналата неделя направих една суха тренировка в снега на любимата си полянка със 7i  Grin . Снегът оказва достатъчно съпротивление вместо удара върху топката. Трябва да отбележа, че към края, когато почнах да се уморявам наистина усетих, че ми се подобрява скоростта, тъй като движението в китките ми стана по-леко и без напрежение  Grin

Fore!
niki
Sr. Member

View Profile
« Reply #3 on: 15 January, 2009, 09:40:08 PM »

Jerry, ти ме скапа с разказа си за полилея през 2006 - голям майтап. Аз веднъж цапнах един стол с питчинг уедж и му олющих малко лака. Ама други мебелни поразии не съм правил.

Относно използването на меките топчета - не съм пробвал и не мога да дам мнение. Файда сигурно има. Както и от тренирувка на пълен суинг на пързаливо място (както Руки спомена). Аз напоследък не си слагам голф обувките с грайфери като ходя на рейнджа - това ме принуждава да замахвам доста по-балансирано и с правилен ритъм иначе кецовете се пързалят и залитам. Доста от профитата и техните инструктори препоръчват тренировка на бос крак за да се наблегне на балансираният суинг.

И все пак - уроците при професионален инструктор са незаменими и (според мен) единственият начин за значително и системно подобряване на резултатите. Просто след 5-6 години самоцелно махане и сериозни тренировки всяка седмица по няколко пъти.... бях заседнал на едно ниво и не мърдах оттам. Тогава почнах уроци с професионален инструктор и забелязвам значително подобрение в самия суинг, както и в подхода към тренировките, способността да се концентрирам върху целта, да взимам правилните решения на игрището и като резултат - да постигам по-ниски scores!

Знам, че е лесно да давам акъл отвъд океана, но това е моята най-сърдечна препоръка и пожелание до всеки голфър в България - уроци с индивидуален подход и план за системно и плавно "задобряване".

Успех!
Taylor
Full Member

View Profile
« Reply #4 on: 28 January, 2009, 07:29:11 PM »

Преди няколко дни най-после се наканих да отида да поиграя на симулатора до Интерпред, но уви! Симулатора е преместен на Light House до Балчик. Така че не ходете до там напразно. Wink
Pages: [1] Print 
« previous next »
Jump to: