Форум на българските голфъри
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
25 March, 2017, 11:38:08 PM

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
2878 Posts in 268 Topics by 301 Members
Latest Member: htihabhf
* Home Help Search Login Register
+  Форум на българските голфъри
|-+  Информация
| |-+  Екипировка
| | |-+  купуване на обувки
« previous next »
Pages: [1] 2 Print
Author Topic: купуване на обувки  (Read 34165 times)
Bombastic
Global Moderator
Jr. Member

View Profile
« on: 26 September, 2006, 09:32:25 AM »

Има ли нещо, което трябва да се съблюдава при покупката? Общо взето има нелоши оферти и вероятно скоро ще се сдобия с нещо подобно.
Jerry
Global Moderator
Sr. Member

View Profile
« Reply #1 on: 26 September, 2006, 10:20:00 AM »

Ами, най-малкото трябва да ти отиват на панталоните  Grin

Иначе, обувките са задължителен аксесоар от голф-екипировката, когато става въпрос за професионално състезание или голф игра в по-изисканите клубове. В Англия например в локалните правила и етикета на всеки голф-клуб е написано дали голф обувките са задължителни или обувки с равна подметка (разбирай маратонки) са също допустими. От това, човек съди и за класата на клуба (както и за това коя класа го посещава).   
 Като човек, защитаващ по-свободните нрави и модерните течения в голфа ще кажа, че аз лично си се чувствам отлично с мойте маратонки - е, ако ми се отдаде случай да посетя някой от клубовете, където една игра струва 100-150 Евро, вероятно ще се замисля и за обувки...   

Better in the ROUGH than in the OFFICE!
Bombastic
Global Moderator
Jr. Member

View Profile
« Reply #2 on: 29 September, 2006, 10:40:18 AM »

Вчера гледах обувки. Има голямо разнообразие и варират доста като цена. Принципно обувките имат отдолу пластмасови шипчета като звездички с лъчите надолу към земята. Благодарение на тях играчът е "здраво стъпил" на земята и е стабилен. Направи ми впечатление, че подметките варират много, както като форма, така и вид на звездичките. На някои лъчите са под много остър ъгъл и реално повдигат подметката ако се стъпи на твърд под. Други са почти неусетни.
Цените също варират. Ето вчера вдях от 40 до 200 евро на едно място. Марките са Адидас, Найк, Footjoy, Hi-Tec и други. Направи ми впечатление, че по евтините не са от истинска кожа. Към този момент има Адидас намален на 60 евро (от 120) в Кауфхоф, Дюселдорф.
Радо Димитров
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #3 on: 27 August, 2007, 10:25:30 AM »

Аз две седмици си търсех обувки, някакви по спортни. Намерих само по официални и на доста големи цени. Вчера си поръчах тези http://www.golfonline.co.uk/callaway-xseries-cro-shoes-whiteblack-m350-p-2578.html които ми излизат на цена по ниска от това което намерих в БГ. Няма и ДДС. поне така ми калкулира като посочих България. Иначе тук има доста обувки които ми харесват и мисля на поносими цени http://www.golfonline.co.uk/golf-shoes-c-62.html
Taylor
Full Member

View Profile
« Reply #4 on: 27 August, 2007, 02:11:41 PM »

Obuvkite sa strahotni  Shocked! Nadiavam se da si se setil da si pora4a6 i rezervni spikove i klu4 za smianata im, za6toto rano ili kasno se iznosvat ili padat. Cool
Радо Димитров
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #5 on: 28 August, 2007, 03:15:09 PM »

Ммм, не не съм си поръчал, което май е голям пропуск. Ама то аматьорска му работа. Ще се ослушвам някой ако поръчва нещо да ги шипна с него, щото иначе не си заслужава да се плаща шипинг само за това. Ключа ще излезе златен. Shocked
Taylor
Full Member

View Profile
« Reply #6 on: 28 August, 2007, 03:48:45 PM »

Dobra ideia! Za6toto az imam lo6 spomen sled kato o6te na parvia den si zagubih edin ot spikovete na novite obuvki  Sad. Iavno ne ebil dostata4no stegnat  Angry
rookie
Sr. Member

View Profile
« Reply #7 on: 29 August, 2007, 08:23:49 AM »

Няма лошо да си с хубави обувки... Но лично за себе си мога да кажа, че хубави маратонки с малки бутончета на сухо вършат чудесна работа. А за влажното като съм с едни обувки с дебели подметки и хубави грайфери - ела да видиш какво става...  Cheesy Направо дупка правя в земята, като направя няколко суинга на едно и също място... Grin Ако суингът ти е добре балансиран и си стъпил здраво на земята, добрите обувки са само допълнение, а не решение на проблема... и обратното - ако не си балансиран, каквито и обувки да сложиш - все тая... 

Fore!
Jerry
Global Moderator
Sr. Member

View Profile
« Reply #8 on: 29 August, 2007, 09:03:42 AM »

Абе до някъде е така, ама веднъж като свикнеш с обувки и вече не можеш с друго - аз вече и на тренировките си ги обувам и тренирам с тях...

Радо Димитров
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #9 on: 29 August, 2007, 09:53:13 AM »

Няма лошо да си с хубави обувки... Но лично за себе си мога да кажа, че хубави маратонки с малки бутончета на сухо вършат чудесна работа. А за влажното като съм с едни обувки с дебели подметки и хубави грайфери - ела да видиш какво става...  Cheesy Направо дупка правя в земята, като направя няколко суинга на едно и също място... Grin Ако суингът ти е добре балансиран и си стъпил здраво на земята, добрите обувки са само допълнение, а не решение на проблема... и обратното - ако не си балансиран, каквито и обувки да сложиш - все тая... 

Тъй като съм пълен новак в голфа, немога да взема отношение. Мисля обаче че едни хубави обувки излизат по ефтини от купени от БГ маратонки или обувки с визок грайфер. А и след като са създадени за това мисля че ще е по добре. Като си говорих с Красен Пендов, той ми обясни, че обувката на първо място трябва да е удобна. После стабилна. Неща които ще разбера след време.

Поздрави
Bombastic
Global Moderator
Jr. Member

View Profile
« Reply #10 on: 29 August, 2007, 10:21:15 AM »

Тъй като съм пълен новак в голфа, немога да взема отношение. Мисля обаче че едни хубави обувки излизат по ефтини от купени от БГ маратонки или обувки с визок грайфер. А и след като са създадени за това мисля че ще е по добре. Като си говорих с Красен Пендов, той ми обясни, че обувката на първо място трябва да е удобна. После стабилна. Неща които ще разбера след време.

Поздрави

@rookie: не съм съгласен. Разбирам какво искаш да кажеш, но не мисля, че за начинаещ играч (каквито сме всички тук вероятно) е препоръчително да се хвърля на подобни обувки. Факт е, че има голф обувки и без шипчета, а само с оребрена подметка, но това е за хора с много добър и контролиран суинг, които освен това ползват обувките и в ежедневието - например голф треньори или продавачи в голф магазин (виждал съм такъв). Обувките заедно със стиковете са ти грижа Номер 1 от екипировката.

@Радо Димитров: много правилно е казал човека. Има още една особеност, обувките са твърди отстрани и пристягат краката ти. Така си още по-стабилен. Обикновените обувки са меки отстрани и кракът ти плува в тях. Сигурно има изключения, но първото което ще забележиш като обуеш голф обувка е колко са твърди. С времето се напасват, разбира се.
Taylor
Full Member

View Profile
« Reply #11 on: 29 August, 2007, 10:30:42 AM »

V toia jivot dve ne6ta triabva da sa ti zadaljitelno udobni - legloto i obuvkite. Za6toto ili si v ednoto ili v drugoto Grin Grin Grin
Lary2
Newbie
*

View Profile
« Reply #12 on: 30 August, 2007, 12:39:17 PM »

Аз две седмици си търсех обувки, някакви по спортни. Намерих само по официални и на доста големи цени. Вчера си поръчах тези http://www.golfonline.co.uk/callaway-xseries-cro-shoes-whiteblack-m350-p-2578.html които ми излизат на цена по ниска от това което намерих в БГ. Няма и ДДС. поне така ми калкулира като посочих България. Иначе тук има доста обувки които ми харесват и мисля на поносими цени http://www.golfonline.co.uk/golf-shoes-c-62.html

Мога ли да те питам колко пари за доставка ти искат от този сайт.

А иначе обувките са доста важни също и за грийновете защото спайковете не увреждат повърхността, докато едни по сериозни грайфери особено ако е влажно или е мек грийна могат да оставят сериозни следи, което пречи на пътинга на следващите играчи.
Jerry
Global Moderator
Sr. Member

View Profile
« Reply #13 on: 30 August, 2007, 12:50:11 PM »

Мога ли да те питам колко пари за доставка ти искат от този сайт.

Нещата с доставката са сериозни.. ето виж тук:

http://bg-golfer.net/index.php?option=com_smf&Itemid=66&topic=27.15

El`magico
Newbie
*

View Profile
« Reply #14 on: 28 March, 2008, 01:06:43 PM »

Mnogo dobar izbor. I az se sprqh na tqh. Ima gi i tuk v BG. V nashiq club sa okolo 200 lv, no za sajalenie nqma izbor v nomerata. Vijdam che si pisal otdavna. Spodeli pristignaha li ? Za kolko vreme i tn...
Pages: [1] 2 Print 
« previous next »
Jump to: