Форум на българските голфъри
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
24 July, 2017, 04:35:53 AM

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
2880 Posts in 269 Topics by 301 Members
Latest Member: htihabhf
* Home Help Search Login Register
+  Форум на българските голфъри
|-+  Информация
| |-+  Техника
| | |-+  Перфектен суинг
« previous next »
Pages: 1 2 [3] Print
Author Topic: Перфектен суинг  (Read 46390 times)
rookie
Sr. Member

View Profile
« Reply #30 on: 04 October, 2007, 06:37:36 PM »

Прескочих транзитно да ударя няколко удара набързо - карах само с айръни - 9, 5  и 3... Обаче девятката беше Titleist...  Grin Абе тия стикове май си струват парите  Roll Eyes ... стигнах с него 150м...  Shocked С петицата Orix стабилно 150-160м - само трябва да оправя посоката да е по-точно... Тройката доста ме измъчи - никога не съм хващал такова чудо. Само 2-3 удара се получиха като свят с него - към 200м...  Undecided

Fore!
Jerry
Global Moderator
Sr. Member

View Profile
« Reply #31 on: 08 October, 2007, 09:29:06 AM »

Huh Huh Huh
Я разясни малко повече къде си ходил да удариш топки, за к'ви айръни говориш, кaкъв е тоя Titleist, че нещо не схващам..

Better in the ROUGH than in the OFFICE!
rookie
Sr. Member

View Profile
« Reply #32 on: 08 October, 2007, 01:43:55 PM »

Ами минах транзит през Равно поле и ударих 2 кофи топки...  Grin Единият стик беше 9 айрън Titleist... Сигурно съм го делофтирал за да направи тоя метраж, но наистина чувството е за по-плътен и солиден удар в сравнение с тия стикове, с които съм "махал" досега...  Cheesy

Fore!
ot4eto
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #33 on: 09 November, 2007, 02:50:56 PM »

http://www.youtube.com/watch?v=Xy9GTAENiJA
Незнам дали е перфектен но силно ме впечатли колко е гъвкав Тайгъра. Забележете какво става с топката при удара.
Поздрави.
rookie
Sr. Member

View Profile
« Reply #34 on: 09 November, 2007, 03:10:24 PM »

Както казва A.J. Boner - важна е трансмисията! Може да ти е перфектен суингът и с висока скорост - не успееш ли да предадеш точно енергията му на топката - полза никаква!  Cheesy Лично мен той ме впечатли какви топки праска, въпреки, че е на години и суингът му едва ли може да се нарече перфектен...  Grin Кеф ти слайс, кеф ти дроу! Каквито поискаш!

Fore!
qpr
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #35 on: 31 August, 2008, 01:26:34 AM »

Значи миналата седмица използвах 1цата на 10.5 градуса която е моята, но траекторията се промени поради вятъра. Трябвало е да ползвам 3-та дърво или 4та хибрид.
Някой се интересуваше за номерата айръни и ууд и т.н. При клъбовете изобщо колкото е ПО-МАЛКО ЧИСЛОТО, толкова ПО-ДАЛЕЧЕН е удара!
Вземете 5ца и 6ца и ги наложете един до друг. Ще видите, че разликата е около 2 см в дължината на шафта. Ако използвате 6ца за удар трябва да знаете, че дойде по-къс отколото ако ползвате 5ца. Пробвайте!
Не е необходимо да имате пълен комплект клъбове в началото. достатъчни са ви драйвър 3 или 4 дърво, и 5,7 и 9 айрън, SW, PW, и пътър.
айръни 6 и 8 са вече за напреднали малко, които могат да контролират по-точно дистанцията на своите удари за по-голяма точност.
Моите клъбове са тези:

http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/3210749/c_1/1%7Ccategory_root%7CSports+and+leisure%7C10199392/c_2/2%7Ccat_10199392%7CGolf%7C10199473.htm

Можете да прочетет в описанието с 1 дума всеки за какво се използва.

Пълен суинг е изключително комплексно упражнение ако мога така да кажа и обяснението му за правилното му изпълнение е доста дълго. Съвкупност е от много движения на колена ръце рамена глава - посоки, и т.н.
За всички ентусиасти ще препоръчам следният сайт където можете да научите всичко. Но ще ви трябва доста време и търпение да изгледате всички видеоклипове. Отнема си време. Но затова пък ще разберете, че досега каквото сте говорили тук в тази тема, е...невярно, или по-точно има верни неща, но истински правилното изпълнение е във видеоклиповете. Ето ви линк:

http://www.learnaboutgolf.com/beginner/video/Video_Golf_Lessons_Main.html

Боби Елдриж има над 35 години стаж като професионален състезател и учител по голф, и е издател на "Теория на пълния суинг". Има и СД, което можете да си купите, но дори и клипчетата са ви достатъчни убледен съм. Аз подробно съм ги изгледал по 2 пъти всичките /!!!/ и често да ви кажа има резултат, което за начинаещ като мен е повече от добре.
« Last Edit: 31 August, 2008, 01:32:41 AM by qpr » Logged

WE ARE QPR!
qpr
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #36 on: 12 September, 2008, 09:05:01 PM »

Перфектен суинг!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
www.skysports.com/europeunited
кликвате върху всеки играч поотделно и наблюдавате на забавен кадър как се изпълнява фул суинг!
« Last Edit: 20 September, 2008, 03:28:41 PM by qpr » Logged

WE ARE QPR!
Jerry
Global Moderator
Sr. Member

View Profile
« Reply #37 on: 19 September, 2008, 01:11:08 PM »

Ммм, много е добро това...

Better in the ROUGH than in the OFFICE!
Jorkata
Newbie
*

View Profile
« Reply #38 on: 08 December, 2008, 10:02:05 PM »

http://www.youtube.com/watch?v=zKcBTaTed0Q
Някой може ли да ми обясни това!? Shocked
niki
Sr. Member

View Profile
« Reply #39 on: 18 December, 2008, 07:05:47 AM »

Жорка, то не се вижда добре на видеото, но там има страшен наклон в посока към дупката. Затова коментаторите се тюхкаха в началото, че не се е получил удара. Но щом топчето се търкулна надолу, те почнаха да се майтапят, че играча (Фъзи Зелър) е голям късметлия.
rookie
Sr. Member

View Profile
« Reply #40 on: 11 December, 2009, 04:11:14 PM »

Интересни кадри от загрявката на тайгъра ... вижте само каква деформация има шафта!!!  Shocked

« Last Edit: 11 December, 2009, 04:20:16 PM by rookie » Logged

Fore!
Pages: 1 2 [3] Print 
« previous next »
Jump to: